Piętrusy spóźnione, Dart ma trudny start. Nowości z targów kolejowych Trako [ZDJĘCIA]

autor tekstu:Konrad Majszyk  K.B.  Źródło:Forsal.pl
23 września 2015 godz: 12:22 | Aktualizacja: 2015-09-23 12:22:55.403026+02

Producenci taboru uwijają się, żeby do końca roku zdążyć z dostawami pociągów zamówionych w ramach starej perspektywy UE. Kilka kontraktów może być zagrożonych. Oto nowości z targów kolejowych Trako, drugiej pod względem wielkości takiej imprezy w Europie

1/12
Dart Pesy dla PKP Intercity
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Dziennik Gazeta Prawna
Dart Pesy dla PKP Intercity
Dart, czyli największa premiera tegorocznych targów Trako. Oczekiwania wobec tych pociągów Pesy są duże. Zostały nawet nazwane „polskim Pendolino”. W wersji zamówionej przez PKP Intercity będą mogły się poruszać z prędkością do 160 km/godz., więc do Pendolino, które jeździ 250 km/h, im daleko. Pesa twierdzi jednak, że na bazie tej konstrukcji skonstruuje w przyszłości skład dużych prędkości.

Na ani jeden Dart nie został odebrany przez PKP Intercity. Producent złożył ich na razie osiem. Termin zakończenia dostaw 20 sztuk, który został przesunięty z końca października na koniec grudnia, wydaje się więc mało prawdopodobny. W branży pojawiły się też spekulacje, że mogą się też pojawić problemy z dopuszczeniem do ruchu w związku ze zbyt dużą masą pojazdu.
statystyki

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze