Piekło na ziemi. Oto regiony świata, które wymknęły się spod kontroli [MAPY]

Autor tekstu: TL  , tylko na Forsal.pl
20 listopada 2015 godz: 06:30 | Aktualizacja: 2016-03-22 09:37:24.937704+01

Przemoc, chaos i terror, jakie panują w Syrii na terenach kontrolowanych przez terrorystów z Państwa Islamskiego, zmuszają miliony ludzi do ucieczki ze swoich domów. Jednak Syria to tylko jedno z wielu miejsc na całym świecie, gdzie toczą się działania wojenne, a separatyści, kartele narkotykowe lub grupy terrorystyczne kontrolują ogromne obszary. Na tych terenach strach przed śmiercią jest wszechobecny, a miejscowa ludność nie może liczyć na pomoc państwa.

1/19
Syria, Irak, Państwo Islamskie
Protesty, które wybuchły podczas arabskiej wiosny w 2011 roku przerodziły się w wojnę domową na pełną skalę.
Reżim Baszara al-Assada utrzymuje kontrolę w Damaszku i innych obszarach w zachodniej części kraju, podczas gdy rebelianci oraz terroryści Państwa Islamskiego zajmują terytoria na wschodzie. Przemoc ogarnęła cały kraj.
Obszar kontrolowany przez terrorystów rozciąga się też na dużą część Iraku. Po amerykańskiej inwazji w 2003 roku, która obaliła Saddama Husajna, wybuchła wojna domowa i rebelia przeciwko wojskom koalicji. Po wycofaniu się sił USA, które miało miejsce w grudniu 2011 roku, bezpieczeństwo miejscowej ludności uległo pogorszeniu.
statystyki

Komentarze (2)

  • emigrant(2015-11-30 15:14) Zgłoś naruszenie 10

    Kto kontroluje resztę świata? Że mu się coś wymyka.

    Odpowiedz
  • 5% chce narzucać 95% społeczności(2015-12-01 08:50) Zgłoś naruszenie 10

    Według ogólnodostępnych danych na Filipinach mieszka 90 mln ludzi a społeczność muzułmańska stanowi 5 mln czyli nieco ponad 5% no ale jak wynika z tego artykułu to już moment do 'narzucania' i wymuszania kultury islamskiej mimo, że społeczność filipińska jest gotowa do współżycia i rozmów. Po prostu takie zadziory? z którymi trzeba rozmawiać ich (siłowym) językiem?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze