Polacy się bogacą, mieszkania tanieją. Oto 7 przyczyn sukcesu deweloperów

autor tekstu:Marcin Krasoń  Źródło:Home Broker
09 grudnia 2015 godz: 05:55

Deweloperzy świętują rekordy sprzedaży i z rozmachem planują kolejne inwestycje. Za ich optymizmem stoi kilka czynników, których aktualność przez jakiś czas nie powinna ulec zmianie. Należy jednak zachować ostrożność, bo żadne zjawisko rynkowe nie trwa wiecznie.

1/9
nieruchomości, budowa domu
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
W III kwartale 2015 roku deweloperzy sprzedali na sześciu najważniejszych rynkach prawie 13,2 tys. mieszkań – wyliczyła firma REAS. To rekordowa liczba, takiego popytu na nowe nieruchomości nie było nawet w szczycie boomu mieszkaniowego w latach 2006-2008. Deweloperzy chcą jak najbardziej wykorzystać dobry okres i planują kolejne inwestycje. Wg danych GUS-u przez ostatnich 12 miesięcy firmy budujące mieszkania na sprzedaż otrzymały 93,2 tys. pozwoleń na budowę lokali mieszkalnych, to 20-proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Co stoi za takim sukcesem rynku pierwotnego? Home Broker i HB Partners przyjrzały się temu zjawisku.
statystyki

Komentarze (2)

  • buehehe(2015-12-09 13:33) Zgłoś naruszenie 71

    Im bardziej kuleje sprzedaż tym wieksza propaganda sukcesu leje się w artykułach sponsorowanych.

    Odpowiedz
  • 123qwert(2015-12-10 12:35) Zgłoś naruszenie 20

    Nabudowali, teraz stoja pustostany. Co trzeba zrobic? Sprzedac belkot poprzez prase/www. Niech sie lud rzuca do zakupu. A pozniej Kowalski po kredyt do Banku na splacanie rat. Panowie Polak juz potrafi liczyc. Harowac do konca swoich dni na 60m2 ? Ludzie mieszkania tanieja i beda nadal taniec! Wedle prawa podaz-popyt.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze