7 zaskakujących czynników, które pomogą osiągnąć długoterminowe szczęście

autor tekstu:Źródło:Media
19 grudnia 2015 godz: 06:31

Wygrana na loterii, zdobycie dobrej pracy czy zrzucenie zbędnych kilogramów – wydawałoby się, że wszystkie te rzeczy mogą uczynić nas bardziej szczęśliwymi. Rzeczywiście, tak się dzieje, jednak tylko na chwilę – pisze Business Insider. Naukowcy udowodnili, że długoterminowe szczęście zależy od innych, zaskakujących czynników.

1/8
Przyjazne relacje w pracy
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Naukowcy z Uniwersytetu w Massachusetts udowodnili, że ludzie, którzy nagle zostali sparaliżowani na skutek wypadku, są bardziej optymistycznie nastawieni względem przyszłości, niż osoby, które właśnie wygrały na loterii.

Wiele czynników sprzyjających poczuciu szczęścia jest wynikiem mieszkanki naszych genów czy wychowania. Jednak nie wszystko jest poza naszą kontrolą. Oto, co możemy zrobić, by zadbać o nasze długoterminowe szczęście.
statystyki

Komentarze (2)

  • chmurka(2016-01-07 14:17) Zgłoś naruszenie 20

    Chyba chodzi o to, żeby nauczyć się dostrzegać pewne szczegóły, których na co dzień nie dostrzegamy.

    Odpowiedz
  • człek(2015-12-20 23:42) Zgłoś naruszenie 16

    Kto wam pisze tak durne artykuły, jacy naukowcy podajcie chociaż jednego z imienia i nazwiska bo coś mi się wydaje że to jakiś miejscowy redaktor na kacu wymyśla takie dyrdymały np osoby które spędzają więcej czasu z przyjaciółmi są szczęśliwsze niż osoby samotne - naprawdę? Poziom dziennikarstwa dużych i znanych portali w Polsce to dziadostwo

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze