Nowy tabor. PKP Cargo maluje nowe lokomotywy podobnie jak DB Schenker [ZDJĘCIA]

autor tekstu:Konrad Majszyk  Źródło:Forsal.pl
28 grudnia 2015 godz: 05:57

Pierwsze trzy z 15 nowiutkich lokomotyw wielosystemowych Vectron dla PKP Cargo przyjadą do Polski w styczniu. Ich wygląd jest zaskakujący. Oto galeria zdjęć nowych lokomotyw: lidera polskiego rynku oraz jego konkurentów.

Vectron podczas montażu na hali Siemensa
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
Vectron podczas montażu na hali Siemensa
Ponieważ przewoźnik zakupił lokomotywy wielosystemowe, będą one w stanie jeździć pod różnymi systemami napięcia, czyli w różnych krajach. Np. w Polsce linie PKP są zasilane prądem stałym 3000 woltów (3 kV DC), a w Niemczech 15 000 woltów prądu zmiennego (15 kV AC). Przewoźnicy używający standardowego taboru muszą przepinać lokomotywy na granicach. Ale w przypadku lokomotywy wielosystemowej nie ma tego problemu, co jest dużym atutem, bo skraca czas transportu i zmniejsza koszty.

Pierwsze lokomotywy będą miały dopuszczenie na obszar Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Austrii. Trzy kolejne, które będą mogły jeździć w Polsce i w Niemczech, miesiąc później. Ostatnie pojazdy - z homologacją na siedem krajów UE (także Holandię) - zostaną dostarczone do końca czerwca 2017 r.
statystyki

Komentarze (3)

 • Likator(2015-12-29 12:59) Zgłoś naruszenie 303

  Wyjaśnienie tych inwestycji jest banalnie proste - niemieckie firmy ściśle realizują politykę swojego rządu na terytorium Polski, a w rządach u nas odpowiedni ludzie dbają o to... Przecież nie istnieje narodowy interes związany racją stanu.

  Odpowiedz
 • witold(2016-01-06 20:16) Zgłoś naruszenie 22

  A Polska nie potrafi wyprodukować lokomotyw? Potrafi. Jeszcze tańsze, mocniejsze i silniejsze niż niemieckie. Gdzie jest dbanie o narodowy interes?

  Odpowiedz
 • takijeden(2015-12-29 18:55) Zgłoś naruszenie 02

  Żeby było co wozić bo narazie cinko to wygląda ale kit można zawsze wcisnąć że pociągów 1000 dziennie a tu ledwo 100

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze