Pięć największych błędów w CV

autor tekstu:Źródło:gowork.pl
30 grudnia 2015 godz: 05:55 | Aktualizacja: 2016-01-04 16:56:56.816416+01

Postanowiłeś, że Nowy rok przyniesie istotne zmiany w Twojej karierze? Zacznij od przeanalizowania swojego życiorysu. Jak napisać dobre CV?

1/5
CV, rekrutacja, kariera
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Literówki
Niby to oczywiste, wszyscy wiemy że należy dokładnie sprawdzać swoje CV i wyłapywać literówki, a jednak rekruterzy wciąż na nie natrafiają. Jak zauważa Michał Środa, ekspert ds. rekrutacji w firmie GoWork.pl, kiedy szukamy pracy, staramy się dopasować aplikację do wymagań pracodawcy, chcemy przykuć uwagę do naszej osoby. Zdajemy też sobie sprawę, że wszelkie niedociągnięcia sprawiają, że nasza kandydatura wygląda nieprofesjonalnie. Czy naprawdę aż tak trudno uniknąć tak oczywistego błędu? Jak się okazuje – tak. – Często trudno wychwycić własne błędy, zwłaszcza jeżeli wprowadziliśmy już wiele poprawek i w zasadzie znamy na pamięć każde słowo. Ale wystarczy, że damy swoje CV do zweryfikowania komuś innemu. Gdy widzi się tekst po raz pierwszy, wszelkie niedociągnięcia są bardziej widoczne – radzi przedstawiciel GoWork.pl. Dobrze jest też wrócić do tekstu, np. po dniu przerwy i jeszcze raz spojrzeć na niego „świeżym okiem”. Gdy już upewnisz się, że wszystko jest ok, przestań „ulepszać”. Takie działanie powoduje, że jesteśmy podatni na wpadki, np. niedopasowanie czasów, dat itd.
statystyki

Komentarze (3)

 • Normalnosc(2016-04-09 21:38) Zgłoś naruszenie 30

  W 1986 roku konczylem przyzakladowa Zasadnicza Szkole Zawodowa i..........od razu po jej ukonczeniu poszedlem do roboty.......BEZ pisania jakiegokolwiek podania o prace,listow motywacyjnych i innych zbednych bzdur............dzisiaj robia sobie po prostu jaja z ludzi i tyle w temacie.........aha..jeszcze to..: pierwsze 3 miesiace mialem umowe o prace na czas okreslony...po tych 3 miesiacach.................umowa na czas... NIEOKRESLONY.....i podwyzka ...na wyzsza grupe..........bez zadnej łaski......

  Odpowiedz
 • Paweł(2016-02-28 03:24) Zgłoś naruszenie 10

  W szkole nie uczą pisania życiorysu. Nauczyciele mają znikome pojęcie jak powinno ono wyglądać. Ponadto na polskim rynku pracy przecenia się CV i list motywacyjny. W krajach europejskich na niższe stanowiska nie są potrzebne takie dokumenty, wystarczy formularz z danymi osobowymi i rozmowa kwalifikacyjna.

  Odpowiedz
 • dana(2016-01-01 17:14) Zgłoś naruszenie 07

  Brak umiejętności napisania swojego życiorysu to problem niedouczenia, przecież w szkole są przedmioty tego uczące, np. pisma użytkowe na jęz. polskim. Potem zdziwienie, że odpadają kandydaci na wejściu starając się o pracę. Kwalifikuję do pracy w Impelu, wiem jacy zgłaszają się kandydaci. A firma jest godna uwagi dla tych, którzy pracy potrzebują.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze