Kościół, szpital, winda w bloku. Dlaczego kobiety w Polsce porzucają swoje dzieci?

autor tekstu:Mira Suchodolska  Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
28 marca 2016 godz: 11:02 | Aktualizacja: 2016-03-28 11:57:24.38039+02Powrót do artykułu »

Z rodzicami jest trudniej. Tymi biologicznymi. Miałabym często ochotę porządnie im dokopać, że do takiego stanu dziecka dopuścili. Ale to nic nie da. Więc choć maluch zaczyna mówić do nas „ciociu”, tulić się, trzeba mieć świadomość, że my ich nie zastąpimy.

1/2
Przemoc domowa
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Nikt nie zabiera maluchów z domu tylko z powodu biedy. Zawsze jest inny problem: alkohol, narkotyki, choroba psychiczna. Co ciekawe, jeszcze dziesięć lat temu dotyczyło to rodzin mocno zubożałych i mocno dysfunkcyjnych...
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • ert(2016-03-28 16:32) Zgłoś naruszenie 84

  Kobiety porzucają dzieci bo nie potrafią ich utrzymać...taki m.in. był cel - depopulacja Polaków, a środkiem do tego było zniszczenie PGR-ów, deindustrializacja i inne wiekopomne osiągnięcia tzw. reformatorów - Solidaruchów: nie ma pracy ani pan, ani pani, nie ma i na dziecko.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Pit(2016-03-28 21:59) Zgłoś naruszenie 21

  Same nie maja na jedzenie i oplaty wiec jak maja utrzymac dziecko? Jak nie masz pomocy od rodzicow lub drugiej polowki to tragedia

  Odpowiedz
 • annawro777(2016-04-04 08:10) Zgłoś naruszenie 10

  Dlaczego nie warto zmienić prawo w Polsce w taki sposób, aby ojciec ZAWSZE choćby finansowo wspierał swoje dziecko ??? Sama tego doznałam, bo były mąż nie płacił na moje dzieci nigdy alimentów i nie odwiedził ich ani razu (do rozwodu doszło z jego winy, a dzieci miały 2 i 7 lat). Matki porzucają dzieci - jeśli nie mogą sobie poradzić z macierzyństwem. Powinno się wspomagać matki na wszelkie sposoby, przez różne instytucje, żeby to właśnie matki biologiczne mogły wychować dzieci.

  Odpowiedz
 • szczecoianianin(2016-03-28 20:57) Zgłoś naruszenie 11

  Jak ktoś nie ma za co życ i płodzi dziecko to już jest patologia nie zasługująca na żadną pomoc bo niby dlaczego ludzie których nie stać na dziecko i się nie mnożą mają ponosić koszty utrzymania obcego dzieka i tych wszystkich urzędasów z ,,pomocy społecznej,. Jedyna pomoc dla takich środowisk to darmowa sterylizacja lub środni antykoncepcyjen. Dziesiejszy socja to jedna wielka patologia . Trzy pokolenia nędzy to z czego to k.. stwo żyje?

  Odpowiedz
 • DOszczecoianianin(2016-03-29 12:59) Zgłoś naruszenie 00

  Panie szczecoianianin: A po co żyjecie? Po to żeby mieć dzieci .Taki jest cel ewolucji. Patologia polega na tym, że pomimo rozwoju cywilizacji nie ma pieniędzy dla matek. To jest chory egoistyczny podział pieniędzy za wykonywana pracę, W efekcie matki albo są wykończone bo pracują i opiekują się dziećmi albo biedują. .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze