Ranking AirHelp Score: najgorsze i najlepsze linie lotnicze na świecie

autor tekstu:Źródło:Inne
18 listopada 2016 godz: 06:30 | Aktualizacja: 2016-12-12 15:25:05.826912+01

Ranking porównuje ponad 70 linii lotniczych z całego świata, biorąc pod uwagę trzy kryteria: jakość obsługi, punktualność lotów oraz sposób, w jaki linie lotnicze rozpatrują wnioski o rekompensatę. Zestawienie wskazuje, że cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru lotu. Równie ważny jest standard obsługi klienta lub pewność, że pieniądze zostaną zwrócone w przypadku opóźnienia lub anulowania lotu.

1/14
Ranking linii lotniczych AirHelp Score 67-78
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
Linie lotnicze oceniane są w oparciu o trzy główne kategorie:
1. Jakość obsługi: ocena bazuje na danych dostarczonych przez Skytrax – światowego lidera rankingów dotyczących oceny jakości linii lotniczych na świecie.
2. Punktualność lotów: dane pochodzą z wewnętrznej bazy zakłóconych lotów AirHelp. Ponieważ AH Score jest aktualizowany co kwartał, w tym wydaniu statystyki opóźnień zostały wzięte z trzeciego kwartału 2016 roku.
3. Obsługa roszczeń: do sporządzania statystyk wykorzystano dane z własnej bazy roszczeń. Mierzymy czas odpowiedzi i wypłaty odszkodowania przez linie lotnicze. W ciągu trzech lat AirHelp zgromadził dane z ponad 1,2 miliona wniosków o odszkodowanie.
W oparci o te kryteria w ogólnym rankingi najgorzej ocenione zostały tureckie linie lotnicze Onur Air, które osiągnęły wyniki na poziomie 4,7 pkt. Słabo, 4 w 10 punktowej skali, oceniona została jakość usług tureckich linii. Jeszcze gorszy wyniki (2,2 pkt) linie Onur Air dostały za obsługę roszczeń. Nieco lepiej turecki przewoźnik wypadły kategorii punktualność, w której został oceniony na 7,7 pkt.
statystyki

Komentarze (1)

  • Hex(2016-11-18 15:08) Zgłoś naruszenie 11

    "Mimo, że linia NIE znalazła się na podium w Polsce, LOT zajmuje 31 miejsce w klasyfikacji światowej, plasując się obok takich linii jak Air Berlin czy Delta Air Lines. " no właśnie 2 miejsce na podium w Polsce, połowa newsów na kolanie pisana, połowa to algorytmy agregatorów treści zbierają co mogą i wrzucają po "polskawemu"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze