Gigantyczne kolejki do lekarzy. Wydatki NFZ rosną, a pacjenci czekają coraz dłużej

autor tekstu:Źródło:PAP
24 listopada 2016 godz: 20:41Powrót do artykułu »

Zwiększanie nakładów na świadczenia zdrowotne i tworzenie kolejnych programów nie przynosi oczekiwanych efektów: kolejki pacjentów do lekarzy nie maleją, nie skraca się też czas oczekiwania na większość zabiegów - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Kolejka do lekarza
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Kolejka do lekarza
statystyki

Komentarze (2)

 • porządek(2016-11-25 05:37) Zgłoś naruszenie 00

  To dopiero początek koszmaru. Teraz mają leczyć nieubezpieczonych i imigrantów. A dodatkowo NFZ cofnął wielu klinikom prywatnym dotacje z powodu nawet drobnych naruszeń. A w tych klinikach są dziesiątki tysięcy pacjentów w 1-rocznych już kolejkach na operację zaćmy. Teraz muszą iść do innych szpitali i dwuletnie kolejki zaczynać od nowa. Porządku w tym nie ma ani trochę. I tak będzie cały czas. Bo wszystkim zależy na długich kolejkach. Klinikom prywatnym bo będą mieć pacjentów, i naszemu państwu bo mniej wyda do NFZ jak klient zapłaci za zabieg sam. I okulistom specjalistom , bo będą mieć łapówki od załamanych pacjentów. Sytuacja bez wyjścia na dziesięciolecia.

  Odpowiedz
 • nikt(2016-11-24 21:57) Zgłoś naruszenie 00

  Na starość nie ma rady. Kiedyś ludzie byli młodzi a składki przejadał socjalizm. Teraz starzejące się społeczeństwo na gwałt szuka pomocy u podstarzałych medyków.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze