Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,61 proc. do 18 339,24 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,53 proc. do 2171,37 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,24 proc. do 5318,55 pkt.

W środę inwestorzy czekali na wyniki rozmów państw zrzeszonych w OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy w celu stabilizacji cen na rynku. Gdy pojawiły się nieoficjalne informacje o osiągnięciu porozumienia w sprawie poziomu wydobycia, indeksy ruszyły w górę.

Agencja Reuters podała, że kraje OPEC osiągnęły porozumienie o ograniczeniu produkcji ropy w listopadzie. W efekcie zaczęła też drożeć ropa na amerykańskim rynku.

W centrum uwagi w Stanach znajdują się liczne wypowiedzi przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej, w tym jej przewodniczącej Janet Yellen.

Zdaniem Yellen, Fed będzie stopniowo rezygnował z obecnego poziomu akomodacji monetarnej. Dodała, iż nie ma z góry określonej daty na podwyżki stóp w USA.

Neel Kashkari, przewodniczący Fed z Minneapolis powiedział w środę, iż amerykańska gospodarka w najbliższym czasie nie ulegnie przegrzaniu. (PAP)