Stosunki handlowe między USA a Chinami. Oto cały spór na pięciu wykresach

autor tekstu:TL  Źródło:Bloomberg
30 lipca 2018 godz: 06:18 | Aktualizacja: 2018-08-02 13:13:59.825892+02

Eskalacja konfliktu nazywanego w Chinach "największą wojną handlową w historii gospodarczej" wydaje się nieunikniona. Pierwsze sankcje ze strony USA, w postaci wyższych ceł na chińskie towary o wartości 34 mld dol., już obowiązują. Opłaty za kolejne (warte 16 mld dol.) zostaną ujawnione niebawem. A to jeszcze nie koniec, gdyż prezydent Trump grozi nałożeniem karnych opłat na kolejne setki miliardów chińskiego eksportu.

1/5
1. Nadwyżka handlowa Chin
W ciągu ostatniego 20-lecia nadwyżka handlowa Chin w relacjach z USA nieprzerwanie rośnie. Wzrost ten był podtrzymywany nawet w trudnych czasach, gdy wyniki wymiany handlowej z resztą świata nie nie były tak dobre. Patrząc na globalny handel, jak na grę o sumie zerowej, nadwyżka handlowa na linii Chiny - USA oznacza, że Państwo Środka nie jest w stanie zaspokoić popytu na swoje towary ze strony pozostałych państw.
Trump twierdzi, że działania, jakie podejmuje, to część próby ograniczenia tej poszerzającej się luki.
statystyki

Komentarze (2)

  • Eeeeee(2018-07-31 07:13) Zgłoś naruszenie 58

    Gdyby nie głupie i tendencyjne komentarze autora do wykresów można by polecić artykuł ale tak to wyszedł paszkwil których wiele bo Trumpa trudno lubić ale prawda jest taka że tylko on jest w stanie sprawy Chin postawić jasno.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze