Woś: Wolnomyślenie nie boli [RECENZJA]

autor tekstu:Rafał Woś  Źródło:MAGAZYN DGP
28 września 2018 godz: 06:29 | Aktualizacja: 2018-09-28 21:51:18.82083+02Powrót do artykułu »

Różnorodność najłatwiej kocha się w teorii. Ale gdy przychodzi co do czego, nagle się okazuje, że ta różnorodność w praktyce jest zawsze zupełnie inna, niż to sobie wyobrażaliśmy. I tak się składa, że w prawdziwym życiu co rusz powstają monopole. Nie tylko gospodarcze, lecz również myślowe.

1/2
Kryzys gospodarczy, fot. archerix
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Kryzys gospodarczy, fot. archerix
statystyki

Komentarze (3)

 • kTn(2018-09-29 02:08) Zgłoś naruszenie 1615

  Tylko proszę nie myśleć zbyt wolno. Może się Panu mózg zawiesić. Po raz drugi.

  Odpowiedz
 • Łikęd(2018-09-29 08:53) Zgłoś naruszenie 142

  Po ekonomii feministycznej, pozostaje enkonomia LBGT oraz ekonomia bezpłciowa.Można też pomyśleć o ekonomii pozaziemskiej...

  Odpowiedz
 • Heh(2018-09-29 11:00) Zgłoś naruszenie 49

  Taki bitcoin całkowicie zniszczy komunistyczne podejście ,bo nie ma jak go ukraść, a przewieźć się da wszędzie i ma konkretną ilość. Przecież spotęgowanie problemów Wenezueli, Argentyny( które defakto zalegaliziwała bitcoina), Turcji jest spowodiwane ucieczką w tą bardziej przewidywalną walutę obywateli. Za komuny władza fizycznie mogła kontrolować złoto, a bitcoina się nie da. Jeśli chodzi o ekonomię to problem leży w osiągnięciu kfalifikacji przez jednostkę + czas jakie chcesz gdzie bez zasobów się nie da. Powinno się opodatkować tych wykfalifikowanych, którzy muszą poświęcać najwięcej czasu i zasobów do osiągnięcia kwalifikacji ,bo to szczęściarze(zazwyczaj rozpieszczeni).Każde dziedziczenie,darowizne opodatkować 70% podatkiem. W rzeczywistości społeczeństwo nie potrzebuje odziedziczonego majątku tylko samodzielnie zapracowanego jako motywacja do przysłużenia się społeczeństwu ,a nie walka o władzę i majątek jak w królestwie z książętami. Czy to jest produktywne jak ktoś całe życie walczy o majątek nie swój i nic więcej ?? Czy to jest dobre jak ktoś walczy o cudzą pracę nie wnosząc nic ??!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze