Nadchodzi koniec boomu? Globalne osłabienie zaczyna szkodzić polskiej gospodarce

autor tekstu:Źródło:MarketNews24
14 sierpnia 2019 godz: 05:51Powrót do artykułu »

Wojny handlowe w połączeniu ze spowolnieniem gospodarczym w krajach UE tworzą niebezpieczną mieszankę, która już szkodzi polskiej gospodarce i cenom akcji. Czy wieloletni okres ekonomicznej prosperity, do którego się przyzwyczailiśmy, może być zagrożony?

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Trudna sytuacja w strefie euro, na czele z Niemcami, w najbliższym czasie mogą uderzyć w polską gospodarkę – mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Leściorz, ekspert CMC Markets.
statystyki

Komentarze (6)

 • Wittek(2019-08-14 07:41) Zgłoś naruszenie 200

  Jak nam dobrze, to sie klocimy, nawzajem nienawidzimy, szukamy sobie sztucznych wrogow. Moze i bieda jest dla jednosci narodu lepsza? Widac, ze z dobrobytem nie dajemy sobie rady. Ciagnie nas , tak moze i nieswiadomie, do biedy, bo wtedy czujemy sie jednym narodem, no bo jak Polak, to Polak. Teraz to jeden Polak, drugi Antypolon, albo Szwab, albo z dlugim nosem, albo jeden mowi drugiemu won z Polski. Ludzie , czegos takiego jeszcze nie bylo!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Random(2019-08-14 07:22) Zgłoś naruszenie 184

  Należy dodrukować jeszcze więcej pieniędzy, napożyczać ja ludziom na procent, aby mogli kupić mieszkania, samochody i wczasy zagraniczne. W ten sposób wszystko wróci do normy. Hi, hi.

  Odpowiedz
 • Wittek(2019-08-14 07:42) Zgłoś naruszenie 40

  Jak nam dobrze, to sie klocimy, nawzajem nienawidzimy, szukamy sobie sztucznych wrogow. Moze i bieda jest dla jednosci narodu lepsza? Widac, ze z dobrobytem nie dajemy sobie rady. Ciagnie nas , tak moze i nieswiadomie, do biedy, bo wtedy czujemy sie jednym narodem, no bo jak Polak, to Polak. Teraz to jeden Polak, drugi Antypolon, albo Szwab, albo z dlugim nosem, albo jeden mowi drugiemu won z Polski. Ludzie , czegos takiego jeszcze nie bylo! Cenzor , jak wpis nie przejdzie, to leck mich am Arsch!

  Odpowiedz
 • M5an(2019-08-14 21:10) Zgłoś naruszenie 22

  Niemcy: nie, wręcz przeciwnie, bo będą wyprowadzać produkcję do nas by bylo taniej; Handel: średnio. Wojny handlowe uderzają w Chiny, czyli producenta-konkurenta dla handlu globalnego; i biznes się wyprowadza do innych krajów. Ale szkodzi to Niemcom, ktorzy dostaja po krzyżu bo nie mają komu sprzedać. Efekt: wychodzi to na zero. Rezultat: handel nie napędzi gospodarki, ale konsumpcja wewnętrzna i dalsze odrabanie zapóźnień. Obniżą podatki o punkt tu albo tam, uproszczą prawo tu albo tam i będzie 3% jak znalazł (więcej by było jakby reformy były na serio i nie bylibyśmy związani prawem UE ktore ciągnie nas w dół. Polska mogłaby mieć wzrost 7-9%, mamy połowę tego, mamy więc duże bufory-wystarczy reformować).

  Odpowiedz
 • viola da gamba(2019-08-15 02:27) Zgłoś naruszenie 14

  My wiemy jak napędzać gospodarkę .Najlepszym sposobem jest wykorzystanie samolotów rządowych do lotów nie tylko rodzinnych bowiem z opinii PiSekspertów i samego Kuchcińskiego dowiedzieliśmy się ,że fruwanie do domu na zalewajkę i placki ziemniaczane nie szkodziło a przynosiło dochody .Pomyślmy jak bogata musi być Rosja przy jej zasobach i odległościach i ogromnej flocie powietrznej ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze