Najpierw żarcie, potem moralność. Jaki jest związek między procederem a sytuacją ekonomiczną ludności?

autor tekstu:Rafał Woś  Źródło:MAGAZYN DGP
19 października 2019 godz: 16:57Powrót do artykułu »

Według słownika PWN „proceder” oznacza „działanie, często stanowiące czyjeś źródło utrzymania, które jest uznawane za niezgodne z prawem lub zasadami moralnymi”. W debacie publicznej z oceną procederu jest fundamentalny problem. Problem polega oczywiście na tym, jak się do tego zjawiska ustosunkować.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Lupa, nieodpowiednia czcionka.
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Jaki jest związek między procederem a sytuacją ekonomiczną ludności?
statystyki

Komentarze (3)

 • Jan Przewodnik (2019-10-20 08:25) Zgłoś naruszenie 40

  Chciałoby się uogónić jednym zdaniem - Taka moralność, jak młodzieży chowanie. Ale tak chyba jednak nie jest. Młodzież ma naturalny pociąg do idealizmu, więc trzeba się trochę natrudzić, aby człowieka doszczętnie ,,zepsuć,,. Żyjemy w świecie szybkiego jedzenia, niezobowiązującego seksu i powszechnej hipokryzji. Podwójna moralność bankierów, biznesmenów, polityków i przede wszystkim hierarchów kościelnych, drażni coraz większą liczbę osób, w szczególności ludzi młodych, którzy darzą ich zaufaniem i pokładają w nich nadzieję. Gdy po kilku, kilkunastu latach człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że większość tych ,,autorytetów,, to zwykła banda krętaczy, wtedy sam dokonuje wyboru. Albo gra tak jak oni - bez skrupułów, rozpychając się łokciami, po trupach, byle do celu. Albo zostaje przy ideałach i walczy o prawdę, normalność i Moralność przez duże M. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że idealiści są w większości lewakami. Im bardziej na prawo, tym więcej realizmu i hipokryzji. A gruncie rzeczy jesteśmy tylko ubranymi małpami, które od powrotu do barbarzyństwa dzieli tylko pięć posiłków.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Terminator(2019-10-20 12:45) Zgłoś naruszenie 10

  Zwierzak zostanie zawsze zwierzakiem nawet jak się nazywa człowiekiem!!! Taka to jest ta natura!!! LooooooooooooooooooooooL.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze