Te wydarzenia mogą zatrząść światem. Oto 10 szokujących prognoz na 2017 rok

autor tekstu:Źródło:Saxo Bank
07 grudnia 2016 godz: 10:29 | Aktualizacja: 2017-02-18 22:18:57.833506+01

Czy 2017 będzie rokiem, w którym Chiny zaskoczą wzrostem gospodarczym, Brexit zamieni się w Bremain, meksykański peso silnie zyska na wartości, a sektor włoskich banków okaże się najlepiej radzącą sobie klasą aktywów?

1/10
Bomba atomowa
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Saxo Bank opublikował swoje coroczne „Szokujące Prognozy” na 2017 rok. Jak podkreśla bank, ich celem jest wywołanie szerokiej dyskusji na rynku. Nie są to oficjalne prognozy Saxo Banku, a raczej próba wyjścia poza ogólny konsensus i przyjrzenia się wydarzeniom, które na pierwszy rzut oka wyglądają na szalone, ale mają potencjał doprowadzenia do znacznych zmian na rynkach. Steen Jakobsen, główny ekonomista Saxo Banku, powiedział: „Po roku, w którym rzeczywistość okazała się być bardziej niewiarygodna niż nawet nasze najbardziej szokujące prognozy – mam tu na myśli przede wszystkim niespodziankę związaną z głosowaniem w sprawie Brexitu oraz wynik wyborów prezydenckich w USA – tematem przewodnim Szokujących Prognoz na 2017 rok jest fakt, że “trudne czasy wymagają podjęcia radykalnych decyzji”. „Do zmian zawsze dochodzi w czasach kryzysu, dlatego też w 2017 roku możemy być świadkami odejścia od dotychczasowych działań opartych na ciągłej ekspansji banków centralnych i rządowej polityce oszczędnościowej, które charakteryzują okres po kryzysie w 2009 roku. „W przeszłości niektóre z naszych szokujących prognoz okazały się w rzeczywistości mniej szokujące. Mając to w pamięci ważne jest, aby inwestorzy byli świadomi scenariuszów, które pozostają obecnie poza ogólnym konsensusem rynkowym. Umożliwi im to przygotowanie się na każdą okoliczność, nawet taką, która na pierwszy rzut oka wydaje się niewiarygodna.”
statystyki

Komentarze (6)

 • gośc(2016-12-07 12:58) Zgłoś naruszenie 143

  Lecz się

  Odpowiedz
 • siu(2016-12-27 15:12) Zgłoś naruszenie 60

  Cyt.włoskie banki najlepiej radzącym sobie aktywem... no omało nie spadłem z krzesła. Przecież włoskie banki są obecnie na skraju bankructwa w związku z konsekwencjami lekkomyślnych działań ich zarządów. I tak nagle wszyscy pójdą po rozum do głowy? nie wierzę w te bajki. Prędzej włoskie banki zaorają eurostrefę.

  Odpowiedz
 • Ewiak(2016-12-07 12:07) Zgłoś naruszenie 321

  A jakie wnioski wynikają z analizy biblijnej? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan. W ZSRR wprowadzono ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów. Bazy rosyjskie powrócą do wielu krajów, w których wcześniej stacjonowały. Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10). Dwóch ostatnich, istotnych szczegółów tego fragmentu tej wizji inni komentatorzy nawet nie próbowali wyjaśnić. Nie pasowały bowiem do ich zwodniczych interpretacji. O powrocie Rosji mówię od roku 1998. Wtedy zupełnie nic, oprócz analizy biblijnej, na to nie wskazywało. W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Leliwa(2016-12-08 05:51) Zgłoś naruszenie 00

  rok temu nic się im nie sprawdziło teraz nie wiem co robić bo chciałem kupić funty

  Odpowiedz
 • XV600(2017-03-28 16:44) Zgłoś naruszenie 00

  ROSJA JEST JUŻ TAK BIEDNA ŻE SAM PUTIN NIE WIE CO MA ROBIĆ; NO I WYGRAŻA INNYM KRAJOM. ROSJA POWINNA ZAJAĆ SIĘ SWOJĄ GOSPODARKĄ WEWNETRZNĄ, DOPROWADZIĆ DO WZROSTU GOSP. KORUPCJA W ROSJI STRASZNA, TAM JEDNI DRUGIM NIE POZWALAJĄ COKOLWIEK ZROBIĆ OPOZYCJA POWINNA NATYCHMIAST PRZEJĄC WŁADZE NA DŁUGO I UPORZĄDKOWAĆ TE SPRAWY,I NE DOPROWADZIĆ DO JAKIEJKOLWIEK WOJNY Z KIMKOLWIEK !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze