Państwa przyjazne rodzinie. Polska nie błyszczy w rankingu UNICEF

autor tekstu:Źródło:Materiały prasowe
13 czerwca 2019 godz: 05:32Powrót do artykułu »

UNICEF sprawdził, które z 31 rozwiniętych państw prowadzą politykę najbardziej przyjazną rodzinie. Polska plasuje się dopiero w drugiej połowie stawki.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Talin, Estonia
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Najdłużej na płatnym urlopie macierzyńskim mogą przebywać matki w Estonii – 85 tygodni.
statystyki

Komentarze (7)

 • feder(2019-06-13 10:21) Zgłoś naruszenie 53

  Do tej pory w państwo dbało o emerytów. Często wysokość emerytury była wyższa niż pensja niejednego rodzica. A prawdę mówiąc ci "pracujący w PRL" nie pracowali tylko przychodzili do pracy, a ich gospodarka była bankrutem. Młodzi musieli za głodowe pensje pracować i utrzymywac rodziny i emerytów, którzy niestety byli dobrym elektoratem wyborczym.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Olga(2019-06-13 06:14) Zgłoś naruszenie 59

  Przecież ten ranking to jakaś kpina... dość pasożytowania na społeczeństwie bo postanowiłam zrobić sobie dzieciaka. Twój dzieciak? Twoja pociecha oraz twoje zmartwienie... Chyba że chcesz oddać swoje dziecko jako dobro wspólne. Ale wtedy ja chcę móc o nim decydować na równi z Tobą. Dla państwa, ekonomii zdrowsze i tańsze jest sprowadzenie chińczyka do pracy... który przynajmniej nie skończy na zasiłku lub innej zapomodze, jak twój rozpieszczony dzieciak.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • OST(2019-06-13 09:56) Zgłoś naruszenie 41

  Aaa Chińczyka? Tylko jest jeden problem, bo Chińczycy u siebie zarabiają podobne pieniądze jak "Nadwiślańscy krajanie" więc opcja importu pracowników odpada. Wystarczy wprowadzić powiązanie, że 50 % składek emerytalnych własnych dzieci trafia bezpośrednio na świadczenie emerytalne rodziców a drugie 50% sami sobie zbierają. "Takie jak sobie wychowasz tak będziesz żył na starość"

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze