Rajd akcji i obligacji, koszmar gospodarki. Co tak naprawdę dzieje się z Brazylią?

autor tekstu:AD  Źródło:Bloomberg
28 marca 2016 godz: 12:11

Brazylijskie akcje i obligacje odbiły się po koszmarnym 2015 roku. Mało które zagraniczne papiery wartościowe notują w tym roku tak dynamiczne wzrosty. Giełdowy rajd napędzają spekulacje na temat odsunięcia od władzy prezydenta Dilmy Rousseffa, które mogłoby zakończyć polityczny impas paraliżujący kraj. Jednak niezależnie od tego, kto stanąłby na czele Brazylii, państwo to czeka gospodarcza droga przez mękę.

1/6
Sao Paulo, Brazylia
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Wszystkie problemy Brazylii
Przed Brazylią stoi szereg wyzwań: od ograniczenia ogromnego deficytu budżetowego, do wyciągnięcia największej gospodarki Ameryki Łacińskiej z najgłębszej recesji od ponad stu lat.

“Upadek rządu nie będzie oznaczał, że wszystkie problemy zostały rozwiązane” – mówi Leonardo Monoli, partner w firmie Jive Asset Gestao de Recursos. „Przeciwnie, wyzwania będą ogromne”.

Pięć kolejnych wykresów pokazuje, w jak poważnych tarapatach znajduje się dziś gospodarka Brazylii.
statystyki

Komentarze (3)

 • albert(2016-03-28 22:23) Zgłoś naruszenie 33

  Tak sie koncza rządy złodziejskich liberałów. Brazylia traci - kto zyskuje?

  Odpowiedz
 • rob_tak_dalej(2016-03-29 18:46) Zgłoś naruszenie 13

  Brazylijczycy ogłupieni przez socjalistów i liberałów wybrali rząd na drugą kadencje to tylko głupi może wierzyć w socjalizm teraz płacą za swoją głupotę, Polacy mieli więcej szczęścia i udało im się pozbyć w poprzednią socjalistyczną bandę złodziei i analfabetów funkcionalnych. Kto na kryzysie w Brazyli zyskuje oczywiście obcokrajowiec na przykład Polak, bo parę lat temu będąc w Brazylii wymieniałem 2 złote za 1 reala, a teraz jest prawie jeden do jednego, a więc prawie dwa razy mam więcej reali a ceny w Brazyli nie wzrosły dwa razy i teraz jest tam fajnie wypoczywać na wakacjach no w końcu po raz pierwszy Polakom się udało, fajnie niech dalej socjalistka tam rządzi może za pare lat będzie 4 razy taniej!.

  Odpowiedz
 • polko(2016-04-01 12:35) Zgłoś naruszenie 00

  niech dadzą każdemu dziecku 120$ miesięcznie i zaczną się rozwijać

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze