Pieniądze pochodzą z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Podczas wizyty w Opolu wiceminister Szczurek-Żelazko podkreślała, że ochrona zdrowia pozostaje priorytetem rządu, a jednym z jej filarów jest udzielanie wsparcia finansowego placówkom leczniczym.

Dwa szpitale z Opola - Uniwersytecki Szpital Kliniczny i szpital SP ZOZ MSWiA realizują projekty o wartości 38 mln złotych każdy. Trzeci beneficjent - Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach, wdraża projekt polegający na przebudowie oddziału chorób płuc i gruźlicy o wartości blisko 9 mln złotych.

Dzięki podpisanym w piątek umowom zostaną wyremontowane trzy oddziały szpitalne USK, a placówka wzbogaci się o nowoczesny sprzęt - m.in. tomograf. Przebudowie ulegnie także Szpitalny Oddział Ratunkowy, na którym powstaną specjalne strefy, do których będą kierowani pacjenci w zależności od rodzaju schorzenia lub urazu, z jakim trafią do szpitala. Opolska "poliklinika" zamierza w istniejącym budynku dobudować piętro, w którym powstanie jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w regionie. (PAP)

Marek Szczepanik