Chiny na Ukrainie: realne biznesy czy straszak na Rosję?

autor tekstu:Źródło:obserwatorfinansowy.pl
06 września 2019 godz: 06:05Powrót do artykułu »

W Kijowie od lat wiążą wielkie nadzieje z obecnością gospodarczą Chin na Ukrainie. Jednak za głośnymi deklaracjami rzadko kiedy idą realne działania. Dla Państwa Środka Ukraina to wciąż przede wszystkim po prostu duży rynek zbytu towarów.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
statystyki

Komentarze (7)

 • tak(2019-09-06 08:15) Zgłoś naruszenie 120

  Kolaboracja z komunistami nigdy sie dobrze nie kończyła. Zadziwia mnie jak bardzo dolary są w stanie mydlić ludziom oczy.

  Odpowiedz
 • Roman Dmowski 1864-1939(2019-09-06 08:21) Zgłoś naruszenie 110

  Całkiem składny artykuł. Wynika że chiny prowadzą na Ukrainie działania pozorne. To daje do myślenia.

  Odpowiedz
 • Jurek M(2019-09-06 11:43) Zgłoś naruszenie 111

  Chińczycy nie wejdą na Ukrainę tak mocno jakby chcieli - Amerykanie na to nie pozwolą, Amerykanie już tam są i wszystko kontrolują ! Handel owszem, ale inwestycje tylko te które nie będą kłopotliwe dla bezpieczeństwa Ukrainy , oraz nie będą kolidowały z interesem państw wspierających Ukrainę.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mysikrólik (2019-09-06 08:55) Zgłoś naruszenie 104

  Kiedy Portugalczycy przypłynęli do dzisiejszego RPA to na miejscu napotkali na miejscowe plemię. W zamian za wodę pitną i mięso z krów dali wodzowi kilka koralików i lusterka. Kilka lat później potrzebowali już stałej bazy, wiec za koce i większą ilość koralików wódz plemienia oddał im kawałek swojej ziemi ( Kapsztad) a oni wybudowali tam twierdzę i port. Portugalczycy pozwolili nawet wodzowi aby strzelił sobie z armaty. Całe plemię świętowało przez miesiąc. W końcu mamy wodza, który o nas myśli, śpiewali i tańczyli. Koraliki podzielił sprawiedliwie między swoją rodzinę, ludzie którym zabierał ziemię i tak się cieszyli bo całe plemię się cieszyło z koralików, przecież nikt wcześniej czegoś takiego nie miał.. Najlepszy wódz, patriota i strateg a nie jak ten co ostatni co przez osiem lat nikomu nie dawał a okradał z mleka miodu.

  Odpowiedz
 • Janusz(2019-09-06 11:33) Zgłoś naruszenie 54

  Chińczycy mają jedną przewagę nad resztą świata. Tam decyzje podejmuje jeden człowiek u nas to kupa ludzi. Co prawda w chinach zbiera się jakieś plenum, ale co jakiś czas.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze