Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy był pytany w Wirtualnej Polsce w środę o doniesienia medialne, że do nowej Rady Ministrów wróci Ministerstwo Skarbu Państwa oraz że kandydatami na szefa tego resortu są: wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"To jest najlepszy okres dzisiaj na to, żeby takie rozmowy w obozie, który odniósł zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, się odbywały i one się odbywają" - powiedział Spychalski.

Zaznaczył, że ewentualny powrót Ministerstwa Skarbu Państwa to decyzja premiera. "PiS dotrzymało słowa i zlikwidowało Ministerstwo Skarbu. Weryfikujemy, czy dane rozwiązanie, które przyjęliśmy, jest rozwiązaniem dobrym, skutecznym, czy nie i podejmujemy decyzje" - dodał rzecznik prezydenta.

Jak zaznaczył, trudno mu ocenić, czy powrót Ministerstwa Skarbu Państwa jest dobrym pomysłem, bo nie ma takiego doświadczenia. "To doświadczenie ma strona rządowa, większość parlamentarna; poczekajmy na decyzje, być może rzeczywiście to jest dobry pomysł" - podkreślił Spychalski.

Pytany, czy Jacek Sasin byłby dobrym ministrem Skarbu Państwa odparł: "Jacek Sasin jest świetnym ministrem, świetnym wicepremierem, świetnie wykonuje swoje obowiązku, jestem przekonany, że sprawdzi się na każdym odcinku frontu".

>>> Czytaj też: Zacięta wojna o Senat. Gra idzie o 9 mandatów, możliwa jest powtórka wyborów w jednym z okręgów