Doktryna szoku bezsensownego [OPINIA]

autor tekstu:Barbara Kasprzycka  Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
22 listopada 2018 godz: 08:20 | Aktualizacja: 2018-11-22 08:28:44.691911+01Powrót do artykułu »

Doktryna szoku – pojęcie opisane przez Naomi Klein w książce pod tym właśnie tytułem – zakłada, że fundamentalne przebudowy reguł rządzących państwem i/lub gospodarką najlepiej robi się w momentach najgłębszych kryzysów.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Sąd Najwyższy
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Sąd Najwyższy
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • obserwator(2018-11-22 09:07) Zgłoś naruszenie 4013

  Niestety założenie autorki artykułu jest zgoła błędne. Lista patologii III RP jest tak długa, że nie ma możliwości stopniowego wprowadzania zmian bo ludzie nie chcą czekać na nie przez kolejne dekady. To, że tzw. opozycja wywołała niespotykaną dotąd falę hejtu, podziałów i nienawiści politycznej i pogardy dla części społeczeństwa głosującej inaczej to niestety prawda. A zaczęli to robić jeszcze zanim nowowybrani zaczęli cokolwiek robić. A propos reformy sądownictwa. Do tanga trzeba dwojga. W Polsce panował sądowniczy korporacjonizm. sędziokracja na niespotykaną nigdzie w demokratycznych państwach skalę. Dlatego przez prawie 30 lat nie dało się przeprowadzić poważniejszych zmian, a kosmetyka, nawet najlepsza, trupa nie ożywi. Zatem autorka myli się na całej linii. PIS wygrało wybory z konkretnym programem, który realizują. Gdyby chcieli "tylko rządzić" i mieć ciepłą wodą to zmieniliby nazwę na PO.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ba(2018-11-22 11:25) Zgłoś naruszenie 61

  Rozpoznanie w boju zawsze przynosi wiele ofiar i często prowadzi do klęski.

  Odpowiedz
 • Apokalipsa now(2018-11-24 06:34) Zgłoś naruszenie 00

  Zaorać sądy, gdzie orzekają potomkowie tych, którzy wyrywając paznokcie i torturując wprowadzali socjalizm. Dzisiaj rolę ZSRR przejęła "unia" ze stolicą w Berlinie. Po raz kolejny "światli Niemcy" dyktują nam jak możemy reformować własne państwo.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze