Popowski: Twarde prawo, ale prawo [OPINIA]

autor tekstu:Maciej Popowski  Źródło:MAGAZYN DGP
25 listopada 2018 godz: 18:00Powrót do artykułu »

Unia Europejska jest przede wszystkim wspólnotą prawa i wartości. Zdanie to może brzmieć jak truizm, ale to, co łączy europejczyków - a mianowicie dobrowolny związek państw i obywateli przestrzegających wspólnie uzgodnionych zasad - oczywistością z pewnością nie jest.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Unia Europejska
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Wiosną 1998 r. służby Komisji Europejskiej i polski rząd rozpoczęły screening, czyli analizę porównawczą prawa europejskiego (znanego w brukselskim żargonie jako acquis communautaire) z prawem polskim. Kierowany przez Jana Kułakowskiego, a następnie Jana Truszczyńskiego zespół polskich negocjatorów musiał wykonać tytaniczną pracę.
statystyki

Komentarze (3)

 • Twarde prawo (2018-11-25 18:34) Zgłoś naruszenie 6650

  Dura lex sed lex - tylko czy doktor prawa z nadania wodza konusa ta lacinska maksyme rozumie - obawiam sie ze, doktryna prawna Kaczystanu opiera sie nadal na zasadch prawnych rodem z PRL gdzie tylko "wodz" i partia rzadzaca miala racje i patent na ustanawianie regul prawa.

  Odpowiedz
 • Jan Niepoważny(2018-11-25 23:32) Zgłoś naruszenie 5772

  Maximum ius saqepe maxima (est) iniuria - Najwyższe prawo często bywa największą niesprawiedliwością (Zbyt surowe stosowanie prawa prowadzi często do niesprawiedliwości) - to do tego kretyna pode mną "twarde" prawo

  Odpowiedz
 • płonący kołchoz(2018-11-26 12:27) Zgłoś naruszenie 00

  Przypominam po pierwsze, że w referendum w/s przystąpienia do UE brało udział mniej niż 50% uprawnionych obywateli. Po drugie, nazwa europejczyk to nazwa mieszkańca kontynentu .Po trzecie, wartości wspólnych jest niewiele reszta to wartości narzucone i nakazane do wierzenia. Nie da się wartości wynegocjować.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze