19.11.2019, 17:27

Miasta z przyszłością na prąd

Nieprzypadkowo w angielskim „electricity” znajduje się komponent „city”. Kondycja metropolii w kolejnych dekadach zależy w dużym stopniu od ich umiejętności przejścia na elektryczną stronę mocy, głównie w sferze transportu.

19.11.2019, 15:01

Drogowa autonomia made in Poland

Mamy, jako kraj, potencjał naukowy i infrastrukturalny do tego, by włączyć się w bardzo przyszłościowy nurt badań i rozwoju w zakresie innowacji w sektorze pojazdów autonomicznych. Bo tego typu rozwiązania to już nie kwestia „czy?” a „kiedy?” – uważa Marcin Kraska, wiceprezes Sieci Badawczej Łukasiewicz ds. badań i rozwoju .

19.11.2019, 05:58

Great Fintech, czyli jak to się robi w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to królestwo fintechów. To właśnie tutaj swoje siedziby mają takie fintechy jak: Revolut, TransferWise, Monzo, Starling Bank, Oak North, czy Funding Circle. Dlaczego Londyn uznawany jest za stolicę fintechów? To zasługa przyjaznego nadzoru i spójnej strategii regulacyjnej.

17.11.2019, 06:01

Najgorętsze fintechy w Europie przyjadą na Impact fintech’19

N26, Mambu, Wefox, Onfido, Penta czy Lidya – to gorące nazwy w świecie fintechów. Łącznie wszystkie te firmy tylko w 2019 roku pozyskały ponad 200 mln dolarów finansowania i już są lub zaraz znajdą się w gronie jednorożców tj. startupów wartych ponad 1 mld dolarów. W trakcie Impact fintech’19 opowiedzą co przekonało do nich inwestorów i dlaczego wierzą, że przyjęty przez nich model biznesowy ma przyszłość.

15.11.2019, 17:59

Łukasiewicz buduje smart city

Miasta puchną w oczach i wraz ze wzrostem liczby mieszkańców, coraz bardziej potrzebują elementu „smart”. Ten ostatni rozwijają m.in. naukowcy z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania.

15.11.2019, 09:05

Elektromobilność czyli paliwo dla metropolii

Zeroemisyjna rewolucja, to już nie ciekawostka do obserwowania. To – w połączeniu z innymi, komplementarnymi działaniami – plan dający impuls do rozwoju miast. Kto ją zlekceważy, zostanie w tyle.

15.11.2019, 06:01

Świat finansów wspiera sustainable finance i circular economy. Polska też

Zmiany klimatyczne to poważny problem, który dotyczy wszystkich bez wyjątku. Największe instytucje finansowe świata nie mają wątpliwości, że tylko wspólne i zdecydowane działania mogą zapewnić przetrwanie naszej cywilizacji. Sustainable finance, czyli zrównoważone polityka finansowa uwzględniająca potrzeby społeczne i środowiskowe, to dzisiaj podstawowy fundament działania liderów rynku finansowego na świecie, ale także w Polsce.

14.11.2019, 06:33

Polacy nie tęsknią za gotówką

Liczby pokazują jasno – Polacy chcą i mogą funkcjonować bez gotówki. Jak wynika z najnowszych badań, wiedza o tym, że płatności bezgotówkowe są szybsze, łatwiejsze i nie generują kosztów obrotu fizycznym pieniądzem staje się nad Wisłą powszechna. Co ciekawe, za naszą otwartością na życie bezgotówkowe idzie też cała fala lokalnych innowacji w tym zakresie – np. BLIK szykuje się właśnie do zagranicznej ekspansji.

13.11.2019, 06:09

Drony nad Metropolią

Bezzałogowe pojazdy latające – sterowane przez człowieka lub autonomiczne – zrewolucjonizują naszą codzienność. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia chce jako pierwsza w kraju zostać „doliną dronową”, bo to nie tylko przynosi ekonomiczne korzyści, ale też kształtuje przyszłościowe branże tego regionu.

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze