03.12.2018, 18:07

Jak można zbudować wartość start-upu?

W dużej mierze staramy się, aby start-up od momentu swojego powstania miał już produkt i swojego odbiorcę lub produkt, który w miarę szybko jesteśmy w stanie rozwinąć - mówi w rozmowie z DGP Maciej Marszałek z The Heart Ventures, firmy, która buduje start-upy dla dużych korporacji.

29.11.2018, 22:01

Polska staje się fabryką fintechu

W peletonie wyścigu branży na styku finansów i technologii, Polska jest coraz bardziej aktywna. Więcej: ma ambicję zostać liderem, a pracują na to nie tylko startupy i korporacje ale również sektor publiczny. Podczas Impact fintech’18 wysłali oni w świat wspólny, mocny komunikat: „W 2019 r. podkręcamy tempo polskiego fintechu!”.

29.11.2018, 14:04

Prezes Startup Poland: Blockchain to narzędzie na cwaniaków [WIDEO]

Blockchain to rozwiązanie przyszłościowe, jednak Ministerstwo Finansów obawia się, że przyczyni się do powstawania nowych karuzel vat-owskich. „Blockchain to narządzie, które sprawi, że będzie widać, kto się na tych karuzelach VAT-owskiech kręci. To jest narzędzie na cwaniaków” – mówi Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland.

29.11.2018, 13:08

Tonkowicz: Bardzo trudno jest oszukać sztuczną inteligencję [WIDEO]

W finansach coraz częściej wykorzystuje się potencjał sztucznej inteligencji. Dzięki niej jesteśmy w stanie lepiej przewidywać, analizować większą ilość danych i w oparciu o nie decydować, czy danej osobie możemy udzielić kredytu - mówi w wywiadzie dla DGP manager w firmie Finarena Sp. z o.o. Kamil Tonkowicz.

29.11.2018, 10:10

Widawski: Coraz więcej terminali płatniczych wędruje do Kościołów

"Na początku tego roku uruchomiony program, który ma na celu przyspieszenie rozwoju infrastruktury płatniczej w Polsce. Jego celem jest, aby w każdym punkcie handlowo-usługowym, w przeciągu 3-4 lat, klient mógł dokonać wyboru: czy chce płacić kartą, czy gotówką" - mówi Paweł Widawski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

28.11.2018, 18:11

ARP szykuje nową ofertę dla małych i średnich przedsiębiorców

Przed nami nowe wyzwania i nowe elementy działalności. Przygotowujemy się do wprowadzenia oferty, dedykowanej grupie podmiotów, z którymi do tej pory w mniejszym stopniu współpracowaliśmy. Chodzi o małych i średnich przedsiębiorców – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze