Lifestyle/Nauka

09.09.2018, 15:10

Ekonomia zamachu. Terroryzm jako rynek z podażą i popytem

Ekonomiczna analiza terroryzmu, traktowanego przez badaczy jako rynek z podażą i popytem, ocena gospodarczych skutków terroryzmu czy ekonomia wydatków ugrupowań terrorystycznych to tematy wielu publikacji, które w ostatnim czasie ukazały się we Francji.

09.09.2018, 08:09

Naukowcy z PAN o łamaniu etyki w nauce: trzeba stanowczego sprzeciwu

Mobbing, nierzetelne wyniki badań naukowych, plagiaty - te naruszenia etyki pojawiają się w środowisku akademickim. "Trzeba się tym nagannym zachowaniom stanowczo sprzeciwiać" - powiedział PAP prezes PAN Jerzy Duszyński. Podobnego zdania są naukowcy z Akademii Młodych Uczonych.

24.08.2018, 13:50

Gowin: rozpoczynamy konsultacje dotyczące wdrażania Ustawy 2.0

Rozpoczynamy konsultacje w sprawie wdrażania ustawy Prawo o szkolnictwie i nauce – powiedział w piątek w Warszawie wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej towarzyszącej kongresowi Ekspertów Praw Studenta.

20.08.2018, 15:05

Ponad 82 mln zł z funduszy unijnych dla Politechniki Warszawskiej

Ponad 82 mln zł dofinansowania na utworzenie Kampusu Nowych Technologii otrzyma z funduszy unijnych Politechnika Warszawska (PW). W poniedziałek umowę w tej sprawie podpisali rektor PW prof. Jan Szmidt oraz marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik.

29.07.2018, 07:07

Dlaczego demokraci dają się uwodzić dyktatorom?

To, jak zachodni politycy odnajdują się w relacjach z dyktatorami, miewa posmak perwersji. Tyrani wchodzą w rolę macho, a przywódcy potężnych demokratycznych krajów sprawiają wrażenie onieśmielonych dziewic.

03.07.2018, 06:55

Przeceniamy młodość? Badanie: Największe sukcesy odnoszą osoby, które założyły firmę w średnim wieku

Dzięki karierom takich osób, jak Bill Gates, Steve Jobs czy Mark Zuckerberg, jesteśmy przekonani, że aby odnieść biznesowy sukces, należy jak najwcześniej zakładać swoją firmę i wykorzystać zalety młodego wieku, takie jak kreatywność, energia, innowacyjność. Tymczasem z najnowszych badań wynika, że największe sukcesy odnoszą przedsiębiorcy zakładający firmę w średnim wieku.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>