W Polsce czasopisma humanistyczne dostają kasę tylko z politycznego klucza [OPINIA]

autor tekstu:Piotr Wójcik  Źródło:MAGAZYN DGP
20 kwietnia 2019 godz: 16:00Powrót do artykułu »

Ministerialne dotacje dla czasopism humanistycznych od lat przyznawane są według klucza politycznego. Nie ma znaczenia, czy rządzi PO, czy PIS. Wsparcie nie może zależeć od sympatii aktualnego ministra kultury

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Prasa
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Prasa
statystyki

Komentarze (4)

 • Polon.(2019-04-20 18:47) Zgłoś naruszenie 723

  Hahaha „pisma idei”... i wymienione 4 skrajnie lewicowe popłuczyny. Sorry bardzo, nie ma tu żadnych sentymentów jak państwowe banki, państwowy Orlen, państwowy Lotos, państwowe PGNiG, państwowe PGE, miały abonamenty na reklamy na całe strony Gazety Wyborczej to było dobrze. Wtedy dla prawicowych mediów nie było ani grosza. Jak są teraz tylko w prawicowych gazetach to jest likwidacji demokracji i pluralizmu. Rozwiązanie? Jakie rozwiazanie... Po co dobrze wiecie, ze w końcu „druga strona” znów przejmie władze i żyła złota wróci.

  Odpowiedz
 • I tyle(2019-04-20 23:39) Zgłoś naruszenie 81

  A proszę wskazać "tfurco" tego tekstu jakie to nowe i pożyteczne idee zbliżające nas do dobra, prawdy i piękna wniosły ostatnio lub poddały pod dyskusję "Nowy Obywatel”, „Krytyka Polityczna", „Kontakt” czy „Kultura Liberalna”. Tak na poważnie pytam i od razu zaznaczam, że rytualnych pyskówek antyrządowych tam uprawianych nie zaliczę. Podobnie powinna się mieć rzecz odnośnie osławionych NGOsów. Niech zrobią 2% z PIT na to coś, ale zakaz wsparcia generalny (wyjątki dopuszczam "wyjątkowo") z pieniędzy budżetowych winien być. A ew. wsparcie z zagranicy powinno być solidnie opodatkowane z ogólnodostępną szczegółową informacją o tem.

  Odpowiedz
 • Hmmm(2019-04-21 06:32) Zgłoś naruszenie 50

  Towarzyszowi Sierakowskiemu z Krytyki wystarczą pieniądze z Berlina.

  Odpowiedz
 • Wyborca(2019-04-27 14:00) Zgłoś naruszenie 11

  To prawda za PO i PSL tylko lewackie czasopisma dostawały granty. W tym czasie promowano skrajnie lewackie POglądy i atakowano polskie rodziny i deprawowano dzieci. Minister Gliński za bardzo wspiera lewackie periodyki, czs z tym skończyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze