Lifestyle/Psychologia

18.03.2018, 16:00

Dlaczego kochamy zakupy? [WYWIAD]

Kochamy galerie handlowe, bo one nie tyle sprzedają towary, ile szczęśliwe okoliczności. Budują swoistą otoczkę zakupów, w tym niepowtarzalność transakcji - przekonuje antropolog prof. Roch Sulima.

29.01.2018, 06:15

Algorytm samobójstwa w sieci. Czy media społecznościowe powinny interweniować?

Grupą o największych skłonnościach samobójczych są młodzi ludzie. Większość z nich to użytkownicy mediów społecznościowych. Facebook, Google czy Apple mogą wykryć wcześniej ich zamiary chociażby monitorując zachowania, wyszukiwania czy posty. Ale czy mają prawo im zapobiegać i w jaki sposób powinny to robić? Gwałci to przecież prywatność i anonimowość w sieci.

15.01.2018, 19:19

Skok technologiczny zagraża naszej psychice?

Pracownicy coraz częściej zmagają się z syndromem wypalenia zawodowego. Brak satysfakcji, energii i motywacji do pracy, będące standardowymi objawami wypalenia, negatywnie wpływają także na ich zdrowie i zadowolenie z życia.

14.01.2018, 17:00

Czego i dlaczego boją się Polacy? [FELIETON]

Zarówno zmiany klimatyczne, jak i globalne trendy gospodarcze mogą wywrócić nasze życie do góry nogami. W przeciwieństwie do kilku czy nawet kilkunastu tysięcy uchodźców. Dlaczego więc cały czas obawiamy się nie tego, co trzeba?

13.01.2018, 18:00

Dlaczego racjonalny homo sapiens nie ma silnej woli? [FELIETON]

Choć jestem zagorzałym zwolennikiem zakazu handlu w niedzielę, to notorycznie w ten dzień robię zakupy. Na początku każdego tygodnia jestem pewny, że tym razem nie złamię danej sobie obietnicy, niestety moja nadzieja rozwiewa się w piątek oraz sobotę, gdy nie udaje mi się wygospodarować czasu na sprawunki. I zawsze kończy się tak, że w niedzielę odwiedzam pobliski sklep.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>