Ograniczenie smogu bez eliminowania tanich paliw węglowych? Naukowcy: To możliwe

autor tekstu:Źródło:PAP
28 lutego 2017 godz: 16:20Powrót do artykułu »

Montowanie elektrofiltrów na istniejące piece oraz rozwój domowych mikrosiłowni kogeneracyjnych proponują naukowcy z Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Korzyścią ma być ograniczanie smogu bez eliminowania tanich paliw węglowych.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
smog, zanieczyszczenie powietrza, ochrona środowiska
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
smog, zanieczyszczenie powietrza, ochrona środowiska
statystyki

Komentarze (3)

 • Pracujacy zawodowo(2017-02-28 17:33) Zgłoś naruszenie 50

  To są po prostu BZDURY, nie można spalać mułem i flotem w piecach domowych czysto i ekologicznie. Przykład ze Śląska , Elektrownia Rybnik czeka modernizacja i dodatkowy blok wystarczy zbudować opalany mułem i flotem a uzyskaną energie sprzedać po kosztach odbiorcom spoza rybnika, a ciepło dostarczyc do mieszkań a tym samym zlikwiadować przydomowe kotłownie. Aby wszystko funkcjonowało i była zacheta dla posiadaczy domków jednorodzinnych z kotłowniami musi byc dostarczone w cenie po kmosztach

  Odpowiedz
 • Chłop z miasta(2017-02-28 21:01) Zgłoś naruszenie 20

  Tylko tani prąd dla odbiorców , którego cena będzie gwarantowana w stosunku do ceny węgla, a ludzie szybko sami przejdą na ogrzewanie elektryczne. Węgiel powinien być spalany w nowoczesnych elektrowniach lub elektrociepłowniach a nie w domach.

  Odpowiedz
 • Wkurzony(2017-03-01 00:24) Zgłoś naruszenie 20

  Coś mi się wydaje, ******** uradzą bo, gdzie Polaków garstka tam tysiąc pomysł i znowu w kolejne zimy będziemy zdychać w tym smrodzie. Nic tylko się spakować i wype..ć z tego dziwnego kraju niech zdycha w tym smrodzie ale be zemnie. Alternatywa zostać zdechnąć tu na raka w wieku 60 lat bez należytej opieki lekarskiej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze