Obowiązek szczepień. Jak jest w innych krajach?

autor tekstu:Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
28 września 2018 godz: 15:13 | Aktualizacja: 2018-09-28 15:14:09.318301+02Powrót do artykułu »

Nie wszędzie w Europie wprowadzono obowiązek szczepień. Są państwa, gdzie jednak mimo jego braku odsetek zaszczepionych utrzymuje się na wysokim poziomie (to np. kraje skandynawskie), ale w niektórych spowodowało to spadek stanu zaszczepienia populacji (np. w Rumunii).

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Szczepienia w Polsce (p)
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: Dziennik Gazeta Prawna
Szczepienia w Polsce
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Łysek z pokładu(2018-09-28 16:20) Zgłoś naruszenie 13512

  Proszę mi napisać na kogo spada obowiązek utrzymania dzieci i opieki nad nimi w przypadku gdy szczepionki są szkodliwe i powodują nieodwracalne szkody neurologiczne, powodują alergię lub nawet autyzm? Skoro ktoś ogłosi że nie są szkodliwe i przynoszą same korzyści to dlaczego Minister Zdrowia nie weźmie na siebie wszelkich kosztów z tym związanych oraz strat wywołanych szczepionkami? Skoro tak szacują ryzyko jako zerowe, to niech ogłoszą pełne przejęcie skutków odpowiedzialności "i wtedy róbta co chceta skoro płacita". W przypadku dzieci w przedszkolach które są niezaszczepione, to swoich chorób nie mogą przekazać dzieciom szczepionym, o ile szczepionka to zabieg uodparniający na dana chorobę, a nie rytuał związany z płaceniem pieniędzy.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • JurekZ(2018-09-28 18:56) Zgłoś naruszenie 708

  Dlaczego badania kliniczne dot szczepionek nie istnieją ? Na jakiej podstawie lekarze stwierdzaja że szczepionki są bezpieczne skoro nie ma wyników badań klinicznych?

  Odpowiedz
 • feder(2018-09-29 09:34) Zgłoś naruszenie 75

  Szczepionki przeciwko grypie nie sa badane nawet na psach. To jest fakt. Z uwagi na tempo pracy i koniecznośc wyrobienia się przed sezonem grypowym na Zachodzie. jest to fizycznie niemozliwe. A nasi ministrowie i lekarze mówia, że te szczepionki sa bezpieczne i skuteczne bo są przebadane. Składu, zawartości metali ciżki, skwalenu itp nie podają. Więc dlaczego wprowadza się ludzi w błąd?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze