Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PiS rusza do walki z aferą reprywatyzacyjną. Komisja Ziobry utonie w procedurach

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Sprawy reprywatyzacyjne należą do najbardziej skomplikowanych. Wymagają szerokiej wiedzy prawniczej. Jak wynika z analizy wyroków sądowych, w wielu przypadkach zaskakujące orzeczenia były wydawane nie wskutek umyślnej działalności sędziów, lecz z powodu niedostatku wiedzy. Mało prawdopodobne, by członkowie komisji, powoływani przez Sejm (będą nimi mogli być także czynni politycy), dysponowali odpowiednimi kompetencjami.
Sprawy reprywatyzacyjne należą do najbardziej skomplikowanych. Wymagają szerokiej wiedzy prawniczej. Jak wynika z analizy wyroków sądowych, w wielu przypadkach zaskakujące orzeczenia były wydawane nie wskutek umyślnej działalności sędziów, lecz z powodu niedostatku wiedzy. Mało prawdopodobne, by członkowie komisji, powoływani przez Sejm (będą nimi mogli być także czynni politycy), dysponowali odpowiednimi kompetencjami. / Dziennik Gazeta Prawna
Pomysł Prawa i Sprawiedliwości na wyjaśnienie afery reprywatyzacyjnej czeka na konkretyzację. Z informacji, które dotychczas ujawniło Ministerstwo Sprawiedliwości, wyłania się obraz specjednostki, która spec będzie jedynie z nazwy. DGP analizuje, na ile skuteczna będzie komisja Ziobry, i rafy, o które może się rozbić.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • Antoni
    2016-10-26 10:37
    Niech mi ktoś pomoże ? Nie rozumiem dlaczego żaden rząd nie odważył się na wprowadzenie ustawy reprywatyzacyjnej ? Dlaczego mogli to bez problemów przeprowadzić Czesi a My nie możemy ? Co jest że nikt o tym nie mówi i nikt nic w tym temacie nie robi . Problem jest kryminogenny i nie dość że dla Podatnika kosztowny to dla wielu ludzi strasznie krzywdzący . Obecny rząd woli zająć się tematem przez tworzenie parakomisji a ustawy dalej nie rusza. Nie wiem o co tu chodzi ?
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej