Nieruchomości/Komercyjne

02.03.2018, 17:00

Raport: Kraków drugim największym rynkiem biurowym w Polsce

Kraków utrzymuje pozycję drugiego po Warszawie rynku biurowego w Polsce - wynika z raportu opublikowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. W zeszłym roku stolica Małopolski przekroczyła 1 mln m. kw. całkowitego zasobu powierzchni biurowej.

08.11.2017, 16:45

PKP SA chce zabudować centrum Warszawy. Powstaną biura i hotele

Wiele terenów należących do PKP SA, znajdujących się w centrum Warszawy, chociażby wzdłuż linii średnicowej, w najbliższych kilkunastu latach może zostać zabudowanych - mówił w środę prezes spółki Krzysztof Mamiński. Dodał, że chodzi głównie o zabudowę biurową i hotelową.

06.11.2017, 18:09

Tak zmieni się warszawski plac Defilad. Ruszają konsultacje społeczne

Pięć prac zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu na przebudowę centralnego fragmentu pl. Defilad, teraz zostaną poddane konsultacjom społecznym; przebudowa placu będzie ściśle związana m.in. z budową parkingu podziemnego - ogłosiły w poniedziałek władze Warszawy.

06.11.2017, 17:46

Przebudowa placu Defilad w Warszawie. Oto 5 najlepszych projektów


Na placu Defilad powstaną budynki Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatru TR Warszawa. To sprawi, że plac się zmieni. Oto pięć projektów zaprezentowanych przez stołeczny ratusz, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu na przebudowę centralnego fragmentu placu. Teraz zostaną one poddane konsultacjom społecznym.

03.11.2017, 10:05

W Polsce powstaje obecnie ok. 1,8 mln m2 biur. Milion jest poza Warszawą

W budowie w Polsce znajduje się obecnie 1,8 mln m2 powierzchni biurowych, poinformował dyrektor ds. rynków regionalnych w firmie doradczej JLL Karol Patynowski. Przewiduje on, że zdecydowana większość nowej podaży zostanie wchłonięta niedługo po ukończeniu inwestycji.

18.10.2017, 05:46

10 najwyższych budynków na świecie [RANKING 2017]

The Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH) jest międzynarodową organizacją non-profit, która działa od 1969. Zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem informacji dotyczących najwyższych budynków świata, a także zrównoważonego rozwoju ośrodków miejskich. Oto ranking CTBUH, prezentujący 10 najwyższych budynków na świecie.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>