W piątek Kwieciński powołał zespół doradczy, który przygotuje reformę procesu inwestycyjno-budowlanego, w tym nowele ustaw: o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz Prawo budowlane.

"To co pozwolicie nam państwo wypracować, nowe zasady funkcjonowania sektora budownictwa w Polsce, będzie nie tylko ważnym przedsięwzięciem intelektualnym, ale przede wszystkim poprawi proces inwestycyjny w naszym kraju" - powiedział Kwieciński do członków powołanego zespołu.

Zwrócił uwagę, że z jednej strony pojawiają wymagania idące od urbanistów, architektów, a z drugiej - ze strony inwestorów, którzy "chcieliby żeby ten proces był jak najbardziej prosty". "Chcemy poprzez ten zespół starać się pożenić te różne interesy. Stworzyć warunki dla rozwoju sektora budownictwa w Polsce" - dodał.

"Często słyszę, że jeżeli mówimy o procesie inwestycyjnym, że warunki prowadzenia inwestycji są lepsze u naszych sąsiadów - u Czechów, na Słowacji. Nasza ambicją jest to zmienić. Chcemy to zrobić przy państwa wsparciu" - mówił szef MIiR.

Kwieciński powiedział, że chciałby "by te nowe zasady funkcjonowania budownictwa przeszły przez parlament jeszcze w tej kadencji funkcjonowania naszego rządu". "Naszym celem jest wypracowanie tych rozwiązań i przekazanie ich do Sejmu do końca tego roku" - podsumował.

Minister powiedział, że zespołowi będzie przewodniczył wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

>>> Czytaj też: Drony, sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość. W Pekinie rozpoczęło się High-Tech Expo [ZDJĘCIA]