Kliknij, aby zobaczyć newsletter w przeglądarce
NEWSLETTER 18.02.2019
TEMAT DNIA

Zbrojeniówka potrzebuje cudu. Straciliśmy wielką szansę na budowę rodzimego przemysłu

Środowy zakup amerykańskich systemów artylerii to kolejna niewykorzystana szansa na budowę rodzimego przemysłu >>>

Święty Graal ekologów: ze wszystkiego odzyskać 100 proc.

Klucząc między sklepowymi półkami z napojami, nie zastanawiamy się, ilu przełomów w technice trzeba było, byśmy mogli cieszyć się smakiem świeżego soku. Jednym z nich były opakowania zwane wielomateriałowymi: połączenie kartonu, folii aluminiowej i tworzywa sztucznego. Lekkie i tanie w produkcji, pozwoliły wprowadzić na rynek napoje, soki czy mleko, które mają długie terminy przydatności do spożycia.

Nowa Samoobrona w polskiej polityce. Kim jest następca Andrzeja Leppera?

Michał Kołodziejczak nazywany jest młodszą wersją Andrzeja Leppera, ale organizowany przez niego ruch nie ma ambicji, by stać się nową Samoobroną. Choć również walczy o prawa rolników.

Ile byłbyś w stanie zapłacić za miesięczny dostęp do FB?

Znacie Jana Zainteresowanego? To sympatyczny 30-latek o ciekawym hobby: jest nim „poznawanie ludzi”. Za punkt honoru stawia sobie, by codziennie zaznajomić się z co najmniej jedną osobą. Chce wiedzieć o niej jak najwięcej: jakie książki czyta, jakiej muzyki słucha, w jakich restauracjach bywa, dokąd jeździ na wakacje oraz – jakie ma poglądy polityczne. W tym celu przeprowadza zazwyczaj z każdym nowym znajomym rozmowę, a następnie dopisuje jego nazwisko do liczącej kilka tysięcy pozycji listy w specjalnym kajeciku. To jednak naszemu bohaterowi nie wystarcza.

Na czym opierała się świetność Imperium Brytyjskiego?

Wiek XIX oraz pierwsza połowa następnego to okres świetności Imperium Brytyjskiego. Jednego z najbardziej rozbudowanych projektów politycznych w dziejach. Londyn wiedział, że aby panować nad tak wielkim kawałem świata, potrzebuje nie tylko armii i floty – przede wszystkim musi mieć do dyspozycji sprawną administrację. Ale czy brytyjska biurokracja była efektywna?
BLOOMBERG

Buffet kontroluje już prawie wszystkie największe amerykańskie banki

Wehikuł inwestycyjny Warrena Buffeta zwiększył dwukrotnie swoją ekspozycję na akcje dużych banków, korzystając z ich przeceny.

Zamów prenumeratę Dziennika Gazety Prawnej
TYLKO NA FORSAL.PL

Kraj ropą płynący stał się państwem upadłym. Jak to możliwe, że Maduro wciąż utrzymuje się przy władzy?

Optymalizacji nie było? Belgia wygrała z Komisją Europejską

Chaos z nowym WIBOR-em. Oto przewodnik dla wszystkich, którzy mają kredyt

Budżet zaoszczędzi 450 mln zł na waloryzacji rent i emerytur

Split payment - podzielona płatność

Odliczanie VAT. Przepisy a praktyka w rozliczeniach z kontrahentami

Ustawa o rachunkowości. Nowy system sprawozdawczości finansowej dla firm

79,00 zł
69,00 zł
99,00 zł
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa, i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu forsal.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj.