Kliknij, aby zobaczyć newsletter w przeglądarce
NEWSLETTER 21.01.2020
TEMAT DNIA

Awans społeczny w Polsce i na świecie. Rewolucja technologiczna może pogłębić globalne nierówności

Nierówności jeszcze bardziej się umocniły i jest prawdopodobne, że w erze rewolucji technologicznej i zielonej transformacji, będą się jeszcze bardziej pogłębiać - czytamy w raporcie Światowego Forum Ekonomicznego, które za pomocą wskaźnika Social Mobility Index, zbadało aktualny stan mobilności społecznej na całym świecie. Jak na tle innych państw wypada Polska? >>>

Szokujące dane z raportu Oxfam o nierównościach. "Nasze gospodarki napychają kieszenie miliarderów i wielkich firm"

Międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam alarmuje: nierówności społeczne pogłębiają się w zastraszającym tempie. 1 proc. najbogatszy ludzi na świecie dysponuje majątkiem przewyższającym ponad dwukrotnie bogactwo reszty ludzkości łącznie. Oxfam wezwał rządy do przyjęcia „polityki niszczenia nierówności”.

Od kredytu do kryzysu, czyli jak długi mogą zaszkodzić globalnej gospodarce

Bank Światowy opublikował raport, którego autorzy ostrzegają, że skumulowany dług prywatny i publiczny rośnie niepokojąco szybko. Poprzednie fale wzrostu zadłużenia prowadziły do kryzysów finansowych, a obecna fala jest większa niż poprzednie.

Co drugi pracownik, który nie dostał podwyżki, w 2020 roku zmieni pracę

Nie dałeś pracownikowi podwyżki? To musisz liczyć się z groźbą jego odejścia. Aż 61 proc. osób wśród tych, którym nie podniesiono w ubiegłym roku wynagrodzenia, dziś aktywnie szuka nowej pracy.

Na rynku brakuje wielkiej płyty. Mieszkania schodzą na pniu

Mieszkania w starych betonowych blokach sprzedają się jak ciepłe bułeczki. W największych miastach ofert takich po prostu brakuje. Wszystko przez przystępną cenę, dobrą lokalizację i rozwiniętą infrastrukturę.
BLOOMBERG

Dlaczego Trump tak ostro traktuje sojuszniczą Koreę Południową? To strategiczne samookaleczenie [OPINIA]

Donald Trump wyczerpał już swój przydział na ostre dyskusje z sojusznikami, w tym z Koreą Południową na czele. Co więcej, robił to w poszukiwaniu wąskich i stosunkowo trywialnych korzyści finansowych za bazy USA. To już nie jest „twarda miłość” wobec sojuszników, ale strategiczne samookaleczenie – pisze w opinii Hal Brands, publicysta Bloomberga.

Zamów prenumeratę Dziennika Gazety Prawnej
TYLKO NA FORSAL.PL

Podnoszenie płacy minimalnej ma pozytywne skutki. Mówię wam to ja - gospodarczy liberał [OPINIA]

Śmierć Ameryce. Co dalej z konfliktem na Bliskim Wschodzie? [PODCAST]

To miała być tylko przejściowa terapia. Ujemne stopy procentowe od pięciu lat bolą Szwajcarów

Impeachment Trumpa, czyli jak 45. stał się trzecim [PODCAST]

Faktury. Prawidłowe zasady dokumentowania sprzedaży

Rozliczamy najem. Przykłady - wypełnione druki

Wierzytelności w podatkach

69,00 zł
24,90 zł
79,00 zł
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa, i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu forsal.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj.