czytaj e-DGP
  • Raport: Bill Gates
2. <strong>Bill</strong> <strong>Gates</strong>

2. Bill Gates

2012-03-08

Tym, co pochłania teraz czas uwagę Gatesa, jest fundacja charytatywna, którą w 1994 roku założył wraz z żoną Melissą. Naprawdę duże pieniądze napłynęły do niej od samego Gatesa w 2000 roku, wsparte od tego czasu przez kolejne miliardy od jego przyjaciela i partnera do brydża, inwestora miliardera Warrena Buffetta.»

Bill Gates jest najbogatszym Amerykaninem

2008-09-19

W najnowszym rankingu najbogatszych Amerykanów, przygotowanym przez amerykański magazyn biznesowy, Forbes ponownie wskazuje Billa Gatesa, założyciela i byłego szefa Microsofta jako najbogatszego Amerykanina. Majątek Gatesa jest wart 57 mld USD. Drugą pozycję (po spadku z pierwszej, zdobytej w wiosennym raporcie) zajął inwestor Warren Buffett. Utrata pozycji to skutek zawirowań na rynkach finansowych. Od lutego akcje funduszu Berkshire Hathaway, którym zarządza Buffett, straciły 15 proc.»

<strong>Bill</strong> <strong>Gates</strong>: szykujmy się na recesję i bezrobocie

Bill Gates: szykujmy się na recesję i bezrobocie

2008-10-13

Wypowiedź Billa Gatesa miała miejsce w poniedziałek na spotkaniu w Harvard Business School w Bostonie. Do spowolnienia gospodarczego przyczyniają się chociażby wysoki dług osobisty oraz dług rządowy - powiedział Gates. (PAP)»

Ranking najbogatszych Amerykanów - <strong>Bill</strong> <strong>Gates</strong> przed Buffetem

Ranking najbogatszych Amerykanów - Bill Gates przed Buffetem

2011-09-22

Bill Gates - najbogatszy Amerykanin fortuny wartej obecnie 59 mld dolarów dorobił się jako szef Microsoftu. Obecnie prowadzi działalność charytatywną finansując walkę z chorobami, m.in. z polio i malarią. Na drugim miejscu znalazł się rekin inwestycji Warren Buffet (39 mld $), pomysłodawca nowego podatku dla najbogatszych Amerykanów.»

15 innowacji, które w 1999 roku przewidział <strong>Bill</strong> <strong>Gates</strong>

15 innowacji, które w 1999 roku przewidział Bill Gates

2015-05-05

Serwis Business Insider przyjrzał się przewidywaniom Billa Gatesa z 1999 roku, które po 15 latach są rzeczywistością.»

Bill Gates szykujmy się na recesję i duże bezrobocie

2008-10-13

Wypowiedź Billa Gatesa miała miejsce w poniedziałek na spotkaniu w Harvard Business School w Bostonie. Do spowolnienia gospodarczego przyczyniają się chociażby wysoki dług osobisty oraz dług rządowy - powiedział Gates. (PAP)»

<strong>Bill</strong> <strong>Gates</strong> pod ostrzałem: były współpracownik nie zostawia na nim suchej nitki

Bill Gates pod ostrzałem: były współpracownik nie zostawia na nim suchej nitki

2011-03-31

Współzałożyciel Microsoftu Paul Allen w swojej nowej książce „Idea Man” sugeruje, że Bill Gates próbował „zedrzeć z niego pieniądze” w pierwszych latach istnienia firmy. Allen, którego praca w Microsoft zapewniła mu majątek szacowany na 13 mld dolarów, przedstawia obraz młodego Gatesa, który nie wahał się naciskać na pracowników niezwykle mocno, aby tylko osiągnąć sukces – pisze serwis Telegraph.uk.Według Allena, początkiem problemu był pierwszy duży kontrakt, który zawarł razem z Gatesem.»

<strong>Bill</strong> <strong>Gates</strong> rusza z gigantyczną inwestycją. Wyda miliardy

Bill Gates rusza z gigantyczną inwestycją. Wyda miliardy

2015-11-28

Jak pisze Reuters podczas pierwszego dnia szczytu klimatycznego w Paryżu, Bill Gates, Barack Obama, Francois Hollande i premier Indii Narendra Modi, ogłoszą powstanie funduszu badawczo-rozwojowego wspierającego działania z obszaru energetyki odnawialnej i walki z globalnym ociepleniem. Sam Bill Gates ma wesprzeć fundusz kwotą w wysokości 2 mld dol.»

<strong>Bill</strong> <strong>Gates</strong> wzywa Obamę do zwiększenia wydatków rządowych

Bill Gates wzywa Obamę do zwiększenia wydatków rządowych

2008-12-04

Gates prowadzi największą na świecie fundację dobroczynną. Chociaż wskutek kryzysu poniosła ona straty, miliarder zapowiedział, że w przyszłym roku zwiększy sumę grantów.»

Toshiba i <strong>Bill</strong> <strong>Gates</strong> będą pracować nad reaktorem atomowym nowej generacji

Toshiba i Bill Gates będą pracować nad reaktorem atomowym nowej generacji

2010-03-23

Bill Gates, który ostatnio interesował się globalnym ociepleniem i innymi kwestiami związanymi z ekologią i klimatem jest inicjatorem współpracy między Toshibą a firmą TerraPower, której jest de facto właścicielem.»