czytaj e-DGP
  • Raport: CATEL
ABW uruchomiła niejawny system mobilnej łączności rządowej <strong>CATEL</strong>

ABW uruchomiła niejawny system mobilnej łączności rządowej CATEL

2011-07-11

Agencja podkreśla, że z jej punktu widzenia system CATEL jest gotowy. Zdaniem ABW przekazywanie urządzeń do instytucji zakończy się w wakacje. Telefony i laptopy wykorzystywane w systemie CATEL mają takie same możliwości, jak zwykłe urządzenia tego typu; dodatkowo mają możliwość nawiązania niejawnej łączności. Rozmowy między użytkownikami systemu CATEL są bezpłatne, płacić należy tylko za połączenia na zewnątrz.»

UOKiK zezwolił na przejęcie Pol <strong>Cater</strong> Holding przez Eurocash

UOKiK zezwolił na przejęcie Pol Cater Holding przez Eurocash

2011-01-27

Będzie wielkie przejęcie Jak informuje UOKiK, Pol Cater Holding posiada jedną spółkę zależną, która zajmuje się hurtową sprzedażą produktów codziennego użytku. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynkach lokalnych, na których prowadzą działalność uczestnicy koncentracji - poinformowała Cieloch.»

Polska ma system ochrony danych przed obcymi wywiadami, ale jest rzadko używany

Polska ma system ochrony danych przed obcymi wywiadami, ale jest rzadko używany

2013-10-29

Projekt CATEL, czyli Systemu Łączności Rządowej, był priorytetowy dla byłego szefa największej polskiej służby specjalnej gen. Krzysztofa Bondaryka. Komórki umożliwiające nawiązywanie szyfrowanych połączeń otrzymało ok. 2 tys. osób. – System powstawał z myślą o prezydencji w Unii Europejskiej.»

Rząd odłoży chińskie telefony? ABW wydała resortom specjalne zalecenia

Rząd odłoży chińskie telefony? ABW wydała resortom specjalne zalecenia

2019-01-14

Rz zwraca uwagę, że od 2011 r. najważniejsze osoby w państwie, w tym polski premier i prezydent, mają specjalny telefon do rozmów poufnych, który działa w systemie niejawnej mobilnej łączności rządowej CATEL. Problem w tym, że ministrowie, a także ich dyrektorzy posługują się także zwykłymi telefonami z rynku, m.in. prywatnym komórkami - zauważa Rz. „ABW przygotowało rekomendacje i zalecenia dotyczące korzystania z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych.»

Rosyjska agencja wywiadu elektronicznego podsłuchuje kluczowe polskie urzędy

Rosyjska agencja wywiadu elektronicznego podsłuchuje kluczowe polskie urzędy

2013-11-21

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego tuż przed objęciem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej lansowała system CATEL pozwalający na przekazywanie informacji do klauzuli „poufne” poprzez elektroniczne urządzenia nadawczo-odbiorcze. System się nie przyjął, bo politycy i urzędnicy (około 2 tysięcy użytkowników) nie chcieli korzystać z aparatów dostarczonych przez ABW. Bali się, że ich rozmowy na bieżąco będą trafiać do agencji.»

Zatrzymany przez ABW Piotr D. pełnił ważne funkcje w MSWiA, ABW i UKE

Zatrzymany przez ABW Piotr D. pełnił ważne funkcje w MSWiA, ABW i UKE

2019-01-11

Jak podkreślił, po wdrożeniu systemu CATEL rządowa łączność uzyska pełną mobilność w kraju. Zapytaliśmy byłego wiceszefa ABW płk Mieczysława Tarnowskiego na temat zatrzymania byłego funkcjonariusza polskich służb specjalnych Piotra D. Świadczy to o niewłaściwych mechanizmach doboru ludzi, ktoś coś przeoczył, czegoś nie dopilnował, sygnały, że ten człowiek nie był godny zaufania na pewno były - ocenił.»

MC analizuje stopień wykorzystania urządzeń Huawei w Polsce. Także w sieci 5G

MC analizuje stopień wykorzystania urządzeń Huawei w Polsce. Także w sieci 5G

2019-01-14

Jak mówił, analizy te dotyczą również specjalnej rządowej sieci CATEL.»

Włochy: Rząd wprowadził stan kryzysowy po silnym wstrząsie w rejonie Etny

2018-12-28

Stan kryzysowy został wprowadzony na rok w następujących miejscowościach: Aci Bonaccorsi, Aci Catena, Aci Sant'Antonio, Acireale, Milo, Santa Venerina, Trecastagni, Viagrande i Zafferana Etnea - ogłosił rząd Giuseppe Contego po nadzwyczajnym posiedzeniu. Gabinet przyznał też 10 milionów euro na pierwszą pomoc dla ludności. Kilkaset osób zostało tam ewakuowanych z uszkodzonych i zniszczonych domów.»

Polska firma Ammono rewolucjonizuje globalny rynek półprzewodników

Polska firma Ammono rewolucjonizuje globalny rynek półprzewodników

2011-07-17

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: CATEL - najnowsza tajna polska sieć łączności Koledzy z podstawówkiNa razie jednak jest rok 1992 r. i Dwiliński z Sierzputowskim dopiero zastanawiają się nad taką możliwością. Zapraszają do zespołu fizyka teoretycznego Romana Doradzińskiego (kolejny kolega z podstawówki na warszawskim Powiślu) oraz Jerzego Garczyńskiego, naukowca z Politechniki Warszawskiej.»

Przegląd wiadomości ze spółek - 28 stycznia 2011 r.

Przegląd wiadomości ze spółek - 28 stycznia 2011 r.

2011-01-28

EurocashUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Eurocash spółki Pol Cater Holding, poinformował Eurocash w komunikacie. „Uzyskanie zgody UOKiK było jednym z warunków zawarcia umowy przyrzeczonej, na podstawie której spółka nabędzie udziały Pol Cater Holding Sp. z o.o. stosownie do umowy przedwstępnej zawartej w dniu 28 lipca 2010 r.- podano w komunikacie.»