czytaj e-DGP
  • Raport: Warren Buffet
<strong>Warren</strong> <strong>Buffet</strong> ma już swojego następcę

Warren Buffet ma już swojego następcę

2009-05-02

Wszyscy kandydaci są z firmy - podkreślił Buffet. Buffet zarządza Berkshire Hathaway od czterdziestu lat. Powiedział jednak, że najważniejszym zadaniem rady nadzorczej będzie znalezienie jego następcy, kiedy sam nie będzie już w stanie wypełniać swoich obowiązków. Buffet obiecał, że stanowisko szefa przypadnie jego synowi. Howardowi, by kultura zarządzania w Berkshire została zachowana.»

<strong>Warren</strong> <strong>Buffet</strong> chce płacić więcej

Warren Buffet chce płacić więcej

2011-08-19

Ale te słowa wypowiedział Warren Buffett. Konieczność zmiany systemu podatkowego dostrzegli ci, w których reforma uderzyłaby bezpośrednio: właśnie najbogatsi. A przeciwnym dotąd podniesieniu obciążeń fiskalnych Republikanom trudno będzie zlekceważyć to stanowisko w debacie, jak uratować Amerykę przed bankructwem.»

<strong>Warren</strong> <strong>Buffet</strong> kupuje Goldman Sachs

Warren Buffet kupuje Goldman Sachs

2008-09-24

Buffet kupi akcje Goldman Sachs za pośrednictwem swojego funduszu - Berkshire Hathaway. Będzie kupował też warranty banku, które dodatkowo umożliwią mu w ciągu pięciu lat kupić dodatkowo akcje Goldman Sachs za 5 mld dolarów. Goldman Sachs to największy z byłych banków inwestycyjnych na Wall Street i najbardziej dochodowy. Teraz jednak, podobnie jak Morgan Stanley, zmienia charakter działalności. AL, Les Echos, AFP»

Dlaczego <strong>Warren</strong> <strong>Buffet</strong> jest szkodliwy dla twojego zdrowia?

Dlaczego Warren Buffet jest szkodliwy dla twojego zdrowia?

2015-03-29

Wszystko to, co szkodzi twojej linii, jest dobre dla Berkshire Hathaway. Buffett wierzy w niezdrową żywność, zarówno jako konsument, jak i jako inwestor. Choć ryzykowne jedzenie być może nie przynosi żadnych długoterminowych korzyści, przejmowanie najlepszych w swojej klasie producentów takiego jedzenia nie niesie za sobą większego ryzyka i może się opłacić. Pod warunkiem, że wyznacznikiem będą tu zyski Berkshire Hathaway. Przypomnijmy niektóre inwestycje Buffetta, które niekoniecznie są dobre dla»

<strong>Warren</strong> <strong>Buffet</strong> najmądrzejszym znawcą rynków finansowych

Warren Buffet najmądrzejszym znawcą rynków finansowych

2009-10-30

Według respondentów, miliarder Warren Buffett, prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway, to najlepszy znawca rynków finansowych. Uzyskał on bowiem 23 proc. wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazł się Bill Gross, założyciel i dyrektor ds. inwestycyjnych Pacific Investman Management z 16 proc. poparciem. Czwarte miejsce należało do miliardera George'a Sorosa, piąte do Nouriela Roubiniego, człowieka który przepowiedział kryzys finansowy.»

<strong>Warren</strong> <strong>Buffet</strong> widzi duży potencjał chińskiej gospodarki

Warren Buffet widzi duży potencjał chińskiej gospodarki

2010-09-30

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Najbogatsi ludzie USA: Bill Gates i Warren Buffet nadal na czele [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Buffett: Zamierzam pracować do setki i wiem, że jeszcze wiele muszę się nauczyć»

<strong>Warren</strong> <strong>Buffet</strong> dał organizacjom dobroczynnym 1,93 mld dol.

Warren Buffet dał organizacjom dobroczynnym 1,93 mld dol.

2010-07-04

Buffet, który jest właścicielem firmy inwestycyjnej Berkshire Hathaway, obiecał w 2006 roku, że odda na cele dobroczynne 99 proc. swojej fortuny. Również w 2006 roku Buffet przeznaczył na filantropię największą sumę w historii USA - 37 mld, dol., które przekazał fundacji Billa i Melindy Gates. W czerwcu tego roku Buffet i Bill Gates - twórca firmy Microsoft - wezwali amerykańskich miliarderów do przekazania na cele dobroczynne przynajmniej połowy swych majątków.»

USA: Warren Buffet zaproponował Trumpowi wymianę zeznań podatkowych

2016-08-02

Też mam u siebie audyt, więc będę zachwycony, jeśli spotka się ze mną kiedy chce i gdzie chce, byle przed wyborami – powiedział Buffet, główny akcjonariusz, przewodniczący rady nadzorczej oraz prezes Berkshire Hathaway. Ja przyniosę informację o swoich dochodach, on swoją... i pozwolimy ludziom zadać pytania dotyczące poszczególnych pozycji tam zawartych – dodał. Odmowa ujawnienia zeznań podatkowych ściągnęła na Trumpa w poniedziałek krytykę dziennika The New York Times.»

„Arabski <strong>Warren</strong> <strong>Buffet</strong>”: Ropa nigdy nie powróci do 100 dolarów za baryłkę

„Arabski Warren Buffet”: Ropa nigdy nie powróci do 100 dolarów za baryłkę

2015-01-14

Książę Alwaleed bin Talal w wywiadzie dla dziennika „USA Today” podkreślił, że gwałtowny spadek cen ropy w ostatnich miesiącach był zaskoczeniem dla wszystkich krajów OPEC. – Każdy kto twierdzi, że wcześniej przewidział te zdarzenia, mija się z prawdą – zaznaczył w rozmowie z Marią Bartiromo. Jednocześnie ekscentryczny saudyjski miliarder broni decyzji o kontynuowaniu wydobycia ropy na dotychczasowym poziomie. Jego zdaniem była ona rozsądna i przemyślana: - Jeśli obniżylibyśmy wydobycie o 1 lub 2»

Najbogatsi ludzie USA: Bill Gates i <strong>Warren</strong> <strong>Buffet</strong> nadal na czele

Najbogatsi ludzie USA: Bill Gates i Warren Buffet nadal na czele

2010-09-23

Majątek Gatesa jest wyceniany na 54 miliardy dolarów, a Buffetta - na 45 mld. Fortuna Gatesa, założyciela firmy Microsoft, zwiększyła się od ostatniego roku o 4 mld dolarów. Buffett bogaci się szybciej - przybyło mu 5 mld. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Buffett: Zamierzam pracować do setki i wiem, że jeszcze wiele muszę się nauczyć Jako trzeci na liście najbogatszych widnieje Larry Ellison, ale jego majątek ani drgnął, nadal jego wartość wynosi 27 mld USD»