czytaj e-DGP
  • Raport: acta
Słowenia zamraża ratyfikację <strong>ACTA</strong>

Słowenia zamraża ratyfikację ACTA

2012-02-17

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że opinia publiczna w Europie z oburzeniem zareagowała na podpisanie ACTA przez rządy, obawiając się m.in. cenzury w internecie. Po wielkich protestach online i manifestacjach kolejne rządy wycofują się z poparcia dla tej umowy. 22 kraje unijne, w tym Polska, podpisały ACTA 26 stycznia w Tokio. W imieniu UE podpis pod umową złożył ambasador unijny. Nie podpisały jej dotąd Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i Słowacja.»

Austria zawiesiła ratyfikację <strong>ACTA</strong>

Austria zawiesiła ratyfikację ACTA

2012-02-22

Dotychczas zakładano, że głosowanie nad ratyfikacją ACTA odbędzie się w PE 12 czerwca. Jednak według cytowanych przez austriacką agencję APA europosłów, środowa decyzja Komisji Europejskiej, by oceny ACTA dokonał Europejski Trybunał Sprawiedliwości, może opóźnić to głosowanie o dwa lata. Do tej pory ACTA podpisały 22 państwa członkowskie Unii Europejskiej. Nie podpisały jej jeszcze Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i Słowacja.»

OBWE zaniepokojona umową <strong>ACTA</strong>

OBWE zaniepokojona umową ACTA

2012-02-14

Do ACTA ma przystąpić UE. By Unia była związana umową, musi ona zostać podpisana i ratyfikowana przez wszystkie państwa członkowskie. Polska, wraz z 21 państwami UE - z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii - podpisała dokument 26 stycznia. Przed ewentualną ratyfikacją ACTA mają być w Polsce przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne.»

Łotwa zawiesza ratyfikację <strong>ACTA</strong>

Łotwa zawiesza ratyfikację ACTA

2012-02-09

Na przyszły tydzień przeciwnicy ACTA zapowiedzieli serię protestów. Już w sobotę podobne wystąpienia mają się odbyć w innych krajach w Europie, m.in. w Niemczech, Estonii i na Litwie.»

Przedsiębiorcy za, a nawet przeciw <strong>ACTA</strong>

Przedsiębiorcy za, a nawet przeciw ACTA

2012-01-30

CZYTAJ TEŻ: [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Bolanowski: ACTA w praktyce, czyli renesans piractwa [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Piasecki: ACTA nie musi być masakrą»

Słowenia zamroziła ratyfikowanie <strong>ACTA</strong>

Słowenia zamroziła ratyfikowanie ACTA

2012-03-15

Słoweńscy krytycy ACTA uważają, że pakt zagraża prawom człowieka i swobodzie wypowiedzi w internecie. ACTA to międzynarodowa umowa handlowa o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi. Zawiera zapisy dotyczące ochrony własności intelektualnej, które - zdaniem krytyków - ograniczą swobodne funkcjonowanie internetu. ACTA podpisały 26 stycznia w Tokio 22 kraje unijne; nie podpisały jej dotąd Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i Słowacja.»

Antykomor.pl będzie testem dla <strong>ACTA</strong>

Antykomor.pl będzie testem dla ACTA

2012-01-31

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Protest przeciw ACTA, atak hakerów Anonymous, czyli powstanie styczniowe w internecie - W chwili, gdy toczy się postępowanie w sprawie ratyfikacji ACTA, sytuacja ta pokazuje, że dokument ten można by wykorzystać do ograniczania wolności słowa w Internecie, powiedział gazecie mecenas Bartosz Kownacki, pełnomocnik Frycza.»

Rumunia zawiesiła ratyfikację <strong>ACTA</strong>

Rumunia zawiesiła ratyfikację ACTA

2012-02-23

Rumunia była jednym z 22 państw Unii Europejskiej, które podpisały ACTA w styczniu. Po wielotysięcznych manifestacjach przeciwko porozumieniu niedawno mianowany premier Mihai Razvan Ungureanu zapowiedział, że rząd przygotuje merytoryczną ocenę dokumentu. KE zdecydowała się na przekazanie ACTA do Trybunału Sprawiedliwości, by ocenił on, czy umowa nie narusza praw podstawowych.»

Polska podpisała umowę ACTA

2012-01-26

Z drugiej strony organizacje zarządzające prawami autorskimi zdecydowanie opowiadają się za przyjęciem ACTA, upatrując w tym możliwości skuteczniejszego egzekwowania prawa. Negocjacje ws. umowy ACTA zakończyły się pod koniec listopada 2010 r., a Unia Europejska parafowała tekst w dniu 25 listopada 2010 r. Rada UE podjęła decyzję o podpisaniu umowy ACTA przez UE 16 grudnia 2011 r.»

Bułgaria zawiesza ratyfikację <strong>ACTA</strong>

Bułgaria zawiesza ratyfikację ACTA

2012-02-14

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Media: Bułgaria wycofa podpis pod umową ACTA Przypomniał, że pierwsze kroki w pracy nad ACTA i przyłączeniu się do niej podjął nie obecny rząd, a jego poprzednik w 2006 roku. Była to odpowiedź na zarzuty, że w styczniu bieżącego roku centroprawicowy gabinet Bojko Borysowa podjął decyzję o podpisaniu ACTA bez konsultacji i w tajemnicy przed społeczeństwem.»