czytaj e-DGP
  • Raport: e-commerce
Kurierzy zarabiają na <strong>e</strong>-<strong>commerce</strong>

Kurierzy zarabiają na e-commerce

2012-08-06

Firma TNT szacuje, że wartość całego rynku krajowych usług kurierskich w Polsce ocenia się na 2,2 – 2,4 mld zł, a wartość przewozów w ramach e-commerce – już na 500 – 600 mln zł. Pomogły obniżki cenW najbliższych latach udział tego segmentu handlu zwiększy się, co przyniesie przewoźnikom paczek regularny wzrost dochodu. Szczególnie liczą oni na klientów indywidualnych. – Postęp rynkowy świadczeń B2C (business to customer) w ostatnich dwóch latach jest w Polsce imponujący.»

Jeronimo Martins wszedł w <strong>e</strong>-<strong>commerce</strong>

Jeronimo Martins wszedł w e-commerce

2018-04-04

Jak ustalił dziennik „Jornal de Negocios”, do tegorocznego lata projekt e-commerce poszerzony zostanie o turystyczny region Algarve, na południu Portugalii. Do wakacji za pośrednictwem Mercadao.pt będzie można zamówić przez internet ponad 6 tys. produktów. Za pośrednictwem portugalskiej platformy online kupić już można m.in. produkty spożywcze, wina, kosmetyki, leki bez recepty, dodatki dietetyczne, a także zabawki.»

<strong>E</strong>-<strong>commerce</strong> napędza rynek magazynów

E-commerce napędza rynek magazynów

2013-09-07

Jaki dokładnie jest udział branży e-commerce w wynajmie magazynów, trudno jednak oszacować, ponieważ firmy organizację dostaw często zlecają operatorom logistycznym i same nie uczestniczą w wynajmie. W tym roku do Polski wszedł na przykład Dirks Consumer Logistics, który w magazynie pod Wrocławiem będzie obsługiwać centrum dystrybucyjne przedsiębiorstwa z branży e-commerce na Europę Środkowo-Wschodnią. Firma wynajęła tam 20 tys. mkw. i planuje wydzierżawienie dodatkowych 25 tys. mkw.»

InPost chce być największym operatorem na rynku <strong>e</strong>-<strong>commerce</strong>

InPost chce być największym operatorem na rynku e-commerce

2015-06-12

Grupa jest bardzo aktywna na rynku e-commerce, m.in. dzięki nawiązaniu strategicznej współpracy z największym polskim portalem aukcyjnym Allegro. Naszym celem jest pełne wykorzystanie olbrzymiego potencjału jaki osiągnęliśmy dzięki zbudowaniu ogólnopolskiej sieci.»

Podziemny <strong>e</strong>-<strong>commerce</strong> - narkotykowe targowiska w internecie

Podziemny e-commerce - narkotykowe targowiska w internecie

2015-04-29

Business as usual…- Tak naprawdę internetowe targowisko narkotykowe niewiele różni się od zwykłej strony e-commerce, takiej jak Amazon czy E-bay – mówi redaktor strony deepdotweb monitorującej podziemny handel w Internecie – Płatność odbywa się najczęściej w bitcoinach a towar dostarcza ten sam kurier, który przyniósłby kupiony w Internecie aparat lub laptopa. [NIEZNANA ENCJA gt] [NIEZNANA ENCJA gt] [NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj także: Rekordowe uprawy maku w Afganistanie.»

<strong>E</strong>-<strong>commerce</strong>: mężczyźni chętniej niż kobiety kupują przez internet

E-commerce: mężczyźni chętniej niż kobiety kupują przez internet

2012-11-26

Najchętniej e-zakupy robią mieszkańcy województw mazowieckiego i śląskiego. W ankiecie zapytano badanych, jakie produkty kupują tylko przez internet, jakie tylko w sklepach tradycyjnych, a które w obu tych miejscach. Tylko za pośrednictwem internetu najchętniej kupowane są: muzyka w formacie mp3 (22 proc. wskazań), e-booki (19 proc.), wycieczki, bilety lotnicze i rezerwacje hotelowe (17 proc.).»

CDRL chce zwiększać udział kanału <strong>e</strong>-<strong>commerce</strong> w sprzedaży

CDRL chce zwiększać udział kanału e-commerce w sprzedaży

2015-03-30

Bardzo chcemy się rozwijać w e-commerce i docelowo osiągnąć ok. 10% sprzedaży przez internet - powiedział Dworczak podczas konferencji. Dodał, że docelowo e-commerce zastąpi kanał sprzedaży outletowej i będzie miał od niej znacznie niższe koszty. CDRL oczekuje, że tym roku będzie już widoczny wartościowy wzrost sprzedaży internetowej, choć w strukturze sprzedaży - ze względu na rozwój całego biznesu - udział może istotnie się nie zwiększyć.»

Rynek <strong>e</strong>-<strong>commerce</strong> coraz silniejszy. W tym roku roku urośnie o 15 proc.

Rynek e-commerce coraz silniejszy. W tym roku roku urośnie o 15 proc.

2014-10-15

Według jej szacunków, w ubiegłego roku sektor e-commerce odnotował wzrost o 12,9 proc. rok do roku do 23,8 mld zł. E-handel jest obecnie tym kanałem rynku detalicznego, który notuje stabilną dynamikę wzrostu i według naszych prognoz osiągnie wartość ponad 27 mld zł na koniec bieżącego roku.»

LPP ma umowę na wynajem magazynu pod e-commerce na Słowacji

2019-05-06

LPP wykorzysta ten budynek jako Fulfillment Center dla kanału e-commerce, który oprócz Słowacji będzie obsługiwać cały region Europy Środkowej. Spółka skupi się na automatyzacji procesów magazynowych w celu zapewnienia wysokiej wydajności i skrócenia czasu realizacji zamówień. Decyzja w sprawie najmu nowego magazynu na Słowacji, który będzie pełnił funkcję Fulfillment Center dla kanału e-commerce, wpisuje się w naszą strategię rozwoju międzynarodowej sieci dystrybucji.»

Kurierzy coraz mocniej walczą o pozycję na rynku <strong>e</strong>-<strong>commerce</strong>

Kurierzy coraz mocniej walczą o pozycję na rynku e-commerce

2013-02-19

Dzięki temu, że posiadają GPS, wiadomo też, gdzie w danym momencie znajduje się kurier – mówi Sebastian Srebro, dyrektor IT w firmie kurierskiej K-EX. Siódemka również wprowadziła udogodnienia, ale z myślą o pozyskaniu w ten sposób przede wszystkim mikroprzedsiębiorców, których nie brakuje na rynku e-sklepów.»