czytaj e-DGP
  • Raport: e-hazard
Polacy wydają miliardy na <strong>e</strong>-<strong>hazard</strong>. Państwo liczy straty

Polacy wydają miliardy na e-hazard. Państwo liczy straty

2010-11-08

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Hazard on-line zagraża nawet pozycji Las Vegas Według samych bukmacherów do końca 2009 r. Polacy zostawili w e-kasynach i wydali na internetowe zakłady ponad 3,2 mld zł, czyli o 50 proc. więcej niż w legalnie działających kasynach i salonach bukmacherskich. – W tym roku te wydatki mogą przekroczyć 4 mld zł – mówi nam menedżer jednej z międzynarodowych sieci bukmacherskich, działającej także w internecie.»

Polacy pokochali nielegalny <strong>e</strong>-<strong>hazard</strong>. A państwo nie ma z tego nawet złotówki

Polacy pokochali nielegalny e-hazard. A państwo nie ma z tego nawet złotówki

2014-11-18

. – Tyle że to nie jest metoda do poradzenia sobie z problemem nielegalnego e-hazardu. Oczywiście najłatwiej wyłapywać płotki, ale to ani nie zmniejszy skali procederu, ani nie doprowadzi do uporządkowania tego rynku – uważa ekspert Pracodawców RP Mariusz Korzeb. Dodaje, że tu trzeba zadziałać systemowo. – W pierwszej kolejności resort finansów powinien zorganizować dużą akcję informacyjną o konsekwencjach, i to tych karnych i skarbowych, zarabiania na nielegalnym hazardzie.»

Internetowy <strong>hazard</strong> można zablokować, ale co na to Unia

Internetowy hazard można zablokować, ale co na to Unia

2009-11-06

W jego opinii hazard internetowy jest najczęściej rejestrowany właśnie w rajach podatkowych i liberalizacja polskich przepisów dot. e-hazardu nie zmieniłaby tego.»

<strong>Hazard</strong> w Polsce: podziemie i internet zarabiają, państwo - nie

Hazard w Polsce: podziemie i internet zarabiają, państwo - nie

2013-05-27

W Europie działa już 15 tys. takich stron, a łączne przychody firm, które organizują e-hazard, w 2011 r. wyniosły na naszym kontynencie 9,3 mld euro, w 2015 r. ma to być ponad 13 mld zł. Polski wkład jest bardzo trudny do oszacowania, ponieważ nie ma w zasadzie żadnych danych o skali zjawiska. Ostatnie szacunki sprzed wejścia w życie ustawy mówiły o 600 tys. Polaków, którzy przynajmniej okazjonalnie grali w sieci.»

<strong>Hazard</strong> on-line zagraża nawet pozycji Las Vegas

Hazard on-line zagraża nawet pozycji Las Vegas

2009-11-17

Uwzględniając ekspansję szerokopasmowego dostępu do internetu i projekcje rozwoju e-hazardu w oparciu o technologię, m.in. o telefony komórkowe, GBGC przewiduje wzrost rentowności brutto w światowej branży hazardu on-line o niemal 10 proc. w tym roku, a w ciągu następnych trzech lat – dwucyfrowe wskaźniki wzrostu. – Brazylia, Argentyna i Meksyk to trzy kraje, w których rynki będą rosły w miarę wzrostu penetracji szerokopasmowego internetu – mówi Warwick Bartlett.»

Polacy uprawiają <strong>hazard</strong> za granicą i odprowadzają tam za to podatki

Polacy uprawiają hazard za granicą i odprowadzają tam za to podatki

2012-12-16

Zaczął grać w pokera kilka lat temu w internecie, jeszcze zanim weszła w życie ustawa zakazująca uprawiania e-hazardu w Polsce. Od zmiany przepisów uczestniczy w rozgrywkach na żywo organizowanych na całym świecie. Najbliższy turniej? – Już w styczniu w Londynie – odpowiada. Podobnie jak on po Europie, a nawet całym świecie jeździ coraz więcej polskich pokerzystów. I odnoszą coraz większe sukcesy.»

Największy kryzys w historii Las Vegas. <strong>E</strong>-poker dobija kasyna

Największy kryzys w historii Las Vegas. E-poker dobija kasyna

2010-11-14

Zaczynają ekspansję w sieci i same teraz lobbują za legalizacją e-pokera, e-ruletki czy e-brydża. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Polecamy: Polacy wydają miliardy na e-hazard. Państwo liczy straty Do wolty skłoniły je pieniądze e-graczy. Według raportu branżowej organizacji American Gaming Association zyski internetowych kasyn i bukmacherów na świecie wyniosły w 2001 r. blisko miliard dolarów, w 2006 r. 9 mld dol., a w 2008 r. wzrosły aż do 12 mld.»

Gra niewarta świeczki. Internetowy <strong>hazard</strong> grozi więzieniem lub milionami grzywny

Gra niewarta świeczki. Internetowy hazard grozi więzieniem lub milionami grzywny

2014-11-19

Szacuje się, że kontrolują one ponad 90 procent e-rynku i mają około 4,7 mld złotych przychodów rocznie. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Co UE chce importować z USA? Przedstawiamy bilans traktatu o wolnym handlu Ministerstwo Finansów w wydanym komunikacie wyliczyło grożące klientom nielegalnych e-bukmacherów sankcje. To pozbawienie wolności do lat 3, czy grzywna sięgająca 16 milionów złotych.»

Bukmacherzy domagają się rejestru niedozwolonych stron internetowych

Bukmacherzy domagają się rejestru niedozwolonych stron internetowych

2013-07-17

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Polacy wydają miliardy na e-hazard. Państwo liczy straty 1,32 mld zł wydali polscy gracze na zakłady wzajemne w sieci w nielegalnych serwisach internetowych37,36 mld zł to obroty legalnych e-bukmacherów22 proc. obrotów legalnej branży bukmacherskiej stanowią e-zakłady»

Nielegalne serwisy hazardowe zdominowały polski rynek

Nielegalne serwisy hazardowe zdominowały polski rynek

2013-11-04

Mają 97 proc. obrotów i 89 proc. zysków z pieniędzy, które polscy gracze przeznaczają na e-hazard. Różnica w udziałach między obrotami i zyskami wynika z wyższych marż zagranicznych e-bukmacherów. „Dwóch największych operatorów gier losowych w Polsce, Bet365 i Bet-at-home, posiada ponad 50 proc. rynku, podczas gdy Fortuna, największa firma legalnie funkcjonująca w Polsce, posiada jedynie 4 proc. rynku” – pisze Roland Berger.»