czytaj e-DGP
  • Raport: prism
Obama broni <strong>PRISM</strong>

Obama broni PRISM

2013-06-19

Obama twierdzi, że funkcjonowanie systemu PRISM ograniczone jest do sytuacji, w których podejrzewa się działalność terrorystyczną. Jak mówił, służby specjalne nie przeglądają zwykłych e-maili i nie przeglądają w sieci wszystkiego, co chcą. To ograniczony system działający pod nadzorem sądów - zapewniał amerykański prezydent. Obama zapowiedział też, że będzie starał się odtajnić część działań służb specjalnych w tym zakresie. ...»

XKeyscore - inwigilacja większa niż <strong>PRISM</strong>

XKeyscore - inwigilacja większa niż PRISM

2013-08-01

Wcześniej Guardian - także za pośrednictwem Snowdena - informował, że Amerykanie śledzą internautów dzięki systemowi PRISM. Opierał się on na współpracy służb między innymi z Facebookiem, Google, Microsoftem, Youtube'em i Skype'em. Po ujawnieniu tej informacji Edward Snowden został oskarżony o szpiegostwo, jednak Amerykanom nie udało się go złapać. Od 23 czerwca przebywa w strefie tranzytowej lotniska w Moskwie, w oczekiwaniu na azyl polityczny. ...»

Polskie śledztwo w sprawie <strong>PRISM</strong>

Polskie śledztwo w sprawie PRISM

2013-10-03

Jej zdaniem, prokuratura powinna przede wszystkim ustalić, na ile PRISM dotyczy polskich obywateli i czy infrastruktura telekomunikacyjna polskiego rządu jest bezpieczna.»

Afera <strong>PRISM</strong>: Merkel o podsłuchach

Afera PRISM: Merkel o podsłuchach

2013-07-03

Szefowa niemieckiego rządu odniosła się do tematu w wywiadzie dla dziennika „Sueddeutsche Zeitung”. Dotychczas Angela Merkel wyręczała się swoim rzecznikiem. Teraz sama skomentowała sprawę. W wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung” powiedziała, że jeśli informacje o podsłuchach się potwierdzą to będzie to poważne zajście. Podsłuchiwanie przyjaciół i to w naszych ambasadach, tak być nie może - powiedziała niemiecka kanclerz dodając, że zimna wojna już się skończyła. W miniony weekend tygodnik „Der Spiegel ...»

Afera <strong>PRISM</strong>: Uziemienie Edwarda Snowdena

Afera PRISM: Uziemienie Edwarda Snowdena

2013-07-03

Ujawnienie skali inwigilacji w ramach systemu PRISM wywołało oburzenie w Berlinie i Paryżu; prezydent Francji Francois Hollande zagroził nawet zerwaniem negocjacji w sprawie utworzenia transatlantyckiej strefy wolnego handlu.»

Afera <strong>PRISM</strong> i inne, czyli Biały Dom kontra Guardian

Afera PRISM i inne, czyli Biały Dom kontra Guardian

2013-08-01

Guardian ma już kilkuletnią tradycję ujawniania kompromitujących Waszyngton dokumentów, ale tym razem to Biały Dom próbuje skompromitować brytyjską gazetę. Ta rola Guardiana datuje się od 2010 roku, kiedy założyciel Wikileaks, Julian Assange wybrał brytyjską gazetę jako jednego z powierników swojej kolekcji amerykańskich depesz dyplomatycznych. Guardian opublikował w środę kolejne informacje, pochodzące tym razem od zbiegłego za granicę informatora, Edwarda Snowdena. Dotyczą one programu o ...»

Afera <strong>PRISM</strong>: Wenezuela udzieli Snowdenowi azylu politycznego

Afera PRISM: Wenezuela udzieli Snowdenowi azylu politycznego

2013-07-06

Podczas przemówienia z okazji 202. rocznicy niepodległości kraju, prezydent Nicolas Maduro oświadczył, że „obroni Snowdena przed prześladowaniem go przez największe imperium świata”. „Kto gwałci międzynarodowe prawo? Młody chłopak, który zdecydował powiedzieć prawdę o szpiegowaniu przez Stany Zjednoczone całego świata, czy rząd USA, który szpieguje cały świat?” - pytał prezydent Wenezueli. Maduro przypomniał, że Stany Zjednozone udzieliły azylu Luisowi Posada Carrilesowi, który w 1976 roku wysadził ...»

Afera <strong>PRISM</strong>: Snowden wyjedzie do Nikaragui ?

Afera PRISM: Snowden wyjedzie do Nikaragui ?

2013-07-08

Więcej o aferze PRISM czytaj w raporcie Forsal.pl»

Afera <strong>PRISM</strong>: Snowden chce zostać w Hongkongu

Afera PRISM: Snowden chce zostać w Hongkongu

2013-06-13

Powiedział o tym w rozmowie z chińskim dziennikiem South China Morning Post. Amerykanie mogą jednak żądać jego ekstradycji. Na razie nie wiadomo, gdzie dokładnie jest Snowden. Dziennikarze gazety podają, że rozmawiali z nim w tajnym miejscu w Hongkongu. Snowden powiedział, że w ostatnich latach Amerykanie śledzili systemy komputerowe setek celów w Chinach - w tym uniwersytety i urzędy. Łącznie na świecie Amerykanie mieli prowadzić ponad sześćdziesiąt tysięcy operacji podsłuchowych, twierdzi Snowden ...»

PRISM: Rosja nie chce wydalić Edwarda Snowdena

2013-06-24

Pierwszy polega na gromadzeniu bilingów telefonicznych Amerykanów, drugi - PRISM na monitorowaniu komunikacji internetowej obcokrajowców. Waszyngton obawia się, że Snowden może ujawnić obcym rządom inne amerykańskie tajemnice państwowe w zamian za bezpieczne schronienie.»