Lira w dół, eksport w górę. Opozycja w Turcji czeka na swoją szansę

autor tekstu:Mariusz Janik,  Źródło:MAGAZYN DGP
04 listopada 2018 godz: 12:15Powrót do artykułu »

Kto zdobył władzę za sprawą kryzysu, ten ją z powodu kryzysu straci – powtarzała przez ostatnie tygodnie turecka opozycja. Gwałtowne załamanie wartości liry w sierpniu dawało jej nadzieję na porażkę prezydenta Erdoğana i jego AKP.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Zapytaj przeciętnego rozmówcę o prezydenta, a ten odwróci wzrok, wzruszy ramionami, uczyni gest chowania czegoś do kieszeni, a w najlepszym przypadku z wahaniem powie, że „Erdoğan ma swoich przeciwników”. Cóż, przed tureckimi sądami toczy się w tej chwili 1,8 tys. procesów przeciwko osobom, które „obraziły prezydenta”.
statystyki

Komentarze (2)

 • Jiko(2018-11-04 17:58) Zgłoś naruszenie 90

  Wyczuwam jakąś nutkę żalu, że w Turcji się jak dotąd nie zawaliło mimo licznych wieczów i wieszczek. Obym się mylił, ale naprawdę dziwni jesteście. Zresztą w przypadku ekononewsów z Polski jest podobnie. Albo nawet gorzej, bo to w ramach wojny polsko-polskiej.

  Odpowiedz
 • ET(2018-11-04 21:42) Zgłoś naruszenie 43

  Mam nadzieję, że Erdogan nie popuści zdrajcom. I nie powinien wypuszczać ich z kraju. Trudne czasy wymagają zdecydowanych decyzji. I mam nadzieję, że Erdogan je podejmie. Próba zamachu na życie przywódcy wybranego przez Naród nie może pozostać bezkarna. Żadna kara nie będzie za surowa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze