Świat/Brexit

25.10.2019, 13:04

UE nie podjęła decyzji w sprawie przedłużenia brexitu

Ambasadorowie 27 państw członkowskich nie podjęli w piątek decyzji, o ile przedłużyć proces wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - poinformowały PAP źródła unijne po spotkaniu przedstawicieli państw członkowskich. Państwa UE czekają na rozwój wydarzeń w Londynie.

23.10.2019, 16:26

Bez przełomu ws. brexitu po rozmowie Johnsona i Corbyna

Brytyjski premier Boris Johnson spotkał się w środę przed południem z liderem opozycji Jeremym Corbynem, by przedyskutować dalsze kroki w sprawie ustawy o porozumieniu dotyczącym wystąpienia z UE, ale wygląda na to, że ich rozmowa nie przyniosła przełomu.

20.10.2019, 12:18

Ministrowie Raab i Gove zapewniają, że brexit nastąpi 31 października

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab wyraził w niedzielę opinię, że rząd ma wystarczające poparcie w Izbie Gmin, by umowa z Unią Europejską o warunkach brexitu została przyjęta. Jak dodał, jest pewien, że Wielka Brytania opuści UE 31 października.

20.10.2019, 09:44

Johnson wysłał do UE wniosek o przesunięcie terminu brexitu. Niepodpisany

Brytyjski premier Boris Johnson wysłał w sobotę wieczorem wniosek do Unii Europejskiej o opóźnienie brexitu - ale go nie podpisał. Do wniosku dołączył on drugi list - podpisany - w którym przekonuje, że opóźnienie byłoby błędem, podała stacja BBC, powołując się na źródła rządowe.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>