Policja ekologiczna i auta na prąd. Tak największy truciciel świata zaczyna wielki bój o środowisko

autor tekstu:TL  Źródło:Bloomberg
20 marca 2018 godz: 06:45 | Aktualizacja: 2018-03-20 10:15:02.182607+01

Chiny wchodzą w nową fazę rozwoju. Po długim okresie trucia powietrza teraz przyszedł czas na walkę o czyste środowisko. Wojna już się rozpoczęła. A że Chińczycy wszystko robią z wielkim rozmachem, to i z zanieczyszczeniem chcą rozprawić się jak nigdy wcześniej.

1/7
Dynamiczny rozwój gospodarki Chińskiej Republiki Ludowej sprawiły, że Chiny stały się największym trucicielem środowiska na świecie. Zanieczyszczenie powietrza w Państwie Środka jest tak ekstremalne, że w 2015 r. niezależna grupa badawcza Berkeley Earth oszacowała, że chiński smog przyczynia się do 1,6 miliona zgonów rocznie w tym kraju.
Najbardziej zanieczyszczone regiony Chin to północne prowincje przemysłowe. Okolice Shanxi to region dominujący w wydobyciu węgla, a Hebei przoduje w produkcji stali. W tych rejonach emitowane są największe masy pyłu zawieszonego PM 2,5 - cząstek, które stanowią największe zagrożenie dla zdrowia ludzi, ponieważ mogą się osadzić w płucach. Jednak inne regiony wcale nie są bezpieczniejsze, bo zabójcza chmura rozciąga się (z różnym natężeniem) nad całymi Chinami.
statystyki

Komentarze (3)

  • Misiek(2018-03-20 09:23) Zgłoś naruszenie 143

    To jest niesamowite co się dzieje obecnie w motoryzacji. W Norwegii w ubiegłym roku pierwsze 12 miejsc pod względem sprzedaży samochodów zajęły auta albo elektryczne albo hybrydy. Dopiero na miejscu 13 znalazł się pierwszy samochód z tradycyjnym napędem benzynowym. Ostatnio miałem okazję się przejechać najmniejszym dostępnym elektrykiem - rewelacja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Misiek(2018-03-20 09:24) Zgłoś naruszenie 53

    AUDI - PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE. BUEHEHE

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze