Szef rządu mówił o tym podczas odbywającej się w Kopenhadze międzynarodowej konferencji, poświęconej przemianom na Ukrainie. Uczestniczą w niej przedstawiciele ponad 40 państw, w tym Polski.

„Uważam, że byłoby dobrze, gdybyśmy w podsumowaniu dzisiejszej konferencji, konferencji naszych partnerów i sojuszników, powołali grupę wysokiego szczebla, która oceniłaby realny stan spraw i wspólnie sformowała program działań, w którym wskazano by, jakie instrumenty należy zastosować, by zapewnić stabilizację, przewidywalność i sukces” – powiedział Hrojsman.

Premier podkreślił, że w najbliższych latach Ukraina będzie musiała zrealizować najważniejsze zobowiązania międzynarodowe, do czego konieczny jest dostęp do instrumentów finansowych dostosowanych do nowych realiów.

„Rozpoczęliśmy reformy i otworzyliśmy nowe możliwości. Idziemy dalej i już ósmy kwartał z rzędu odnotowujemy wzrost gospodarczy. Przed nami poważne zadania, lecz najważniejsze jest, by ludzie odczuwali, że przemiany im służą” – zaznaczył Hrojsman. (PAP)