Kobiety od 26 października do końca roku "pracują za darmo"

autor tekstu:Źródło:PAP
26 października 2018 godz: 13:18 | Aktualizacja: 2018-10-26 13:38:24.666924+02Powrót do artykułu »

Komisja Europejska po raz kolejny zwraca uwagę na nierówność w dochodach kobiet i mężczyzn. Kobiety w krajach Unii Europejskiej zarabiają średnio o ponad 16 proc. mniej niż mężczyźni - to tak, jakby od 26 października do końca roku pracowały za darmo.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Praca, kobieta pracująca
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Praca, kobieta pracująca
statystyki

Komentarze (7)

 • M5an(2018-10-26 14:53) Zgłoś naruszenie 244

  ideolo bzdury. Ileż można ten bełkot serwować. Od lat 70tych w kółko ten mit jest obalany. Kobiety podejmują inne wybory życiowe, pracuja w innych zawodach częściej, pracują krócej, mają przerwy w ścieżce zawodowej, mają inne zainteresowania, predyspozycje i w związku z tym otrzymują takie płace na jakie zasługują w merytokratycznym społeczeństwie kapitalistycznym. Nie pracują za darmo, tylko za kasę na umowę na jaką się godzą zgodnie z zasadami które obowiązują WSZYSTKICH. Ale faszolska UE oczywiście nie jest w stanie tego ogarnąć, bo Partia mówi, że wszyscy są tacy sami i ludzie nie mają właściwości, są wymienni jak koła zębate. I tak ich traktuje. Oni nie przyjmują do wiadomości tłumaczeń z tego artykułu. Dla nich jeśli nie ma takich samych wyników to to jest znak, że jest jakaś dysykryminacja. Ponieważ nikt nikogo prawnie nie dyskryminuje, to wymyślili se fantoma uprzedzeń kulturowych i nieuświadomionych. Pal licho że nikt nigdy nie udowodnił ich istnienia i nie ma możliwości wiarygodnego wogóle zmierzenia tego fantomu; Partia mówi że tak jest więc tak ma być. Dlaczego więc kobiety zarabiają statystycznie mniej? bo hurr durr mężczyźni je dyskryminują. Bzdura. Jeśli to byłaby prawda, to dlaczego kobiety robiące TO SAMO co mężczyźni z swoim życiem-czyli będące pracoholiczkami, bez dzieci, nastwione na kariere, pracujące tyle samo tak samo na takich samych stanowiskach zarabiają WIĘCEJ o parę procent od mężczyzn? Albo dlaczegp nastawione na kariere koboety w bardzo trudnych zawodach, np. prawniczych, odpadają masowo z zawodu po 30tce? Można im złote góry obiecywać, a i tak nie chcą. Ojojoj o tym już lewactwo milczy. Tak samo jak o tym że wszystkie NAJGORSZE i najbardiziej niebezpieczne prace są zawsze zdominowane w 99% przez mężczyzn, pracujących za grosze. Ale nigdy lewactwo się nad tym nie zastanawiało, bo hurr durr patriarchat, hurr durr marksizm ale na płeć. Gardzić, wśmiewać, opluwać. Głupotę się tępi!

  Odpowiedz
 • Mizoandra to choroba(2018-10-26 15:53) Zgłoś naruszenie 90

  W pracy fizycznej, która podjąłem mamy taką samą płacę co kobiety, ale często słyszę "to jest ciężkie, niech to zrobi jakiś facet nie kobieta". To jest niesprawiedliwość, a nie uśrednianie wypłat. Poza tym, wyższe wykształcenie ma więcej kobiet, ale na kierunkach technicznych (najważniejszych dla gospodarki ogólnie) jest więcej mężczyzn.

  Odpowiedz
 • Wyniszczenko (2018-10-27 12:49) Zgłoś naruszenie 50

  Jako mężczyzna domagam się parytetu zatrudnienia dla Mężczyzn w Administracji Państwowej oraz Oświacie! To skandal żeby 85% poracowników instytucji, na które wszyscy płacimy STANOWIŁY KOBIETY! To jawna niesprawiedliwośc i DYSKRYMINACJA ze względu na Płeć! Kiedy Unia Europejska zrobic coś z dyskryminacją mężczyzn w Administracji Państwowej! Ja także chcę mieć jak Kobiety spokojna pracę i wychodzić do domu o 16tej!

  Odpowiedz
 • ccc(2018-10-26 20:07) Zgłoś naruszenie 40

  Komisja Europejska odkryła także, że w koszykówce zespoły preferują wysokich zawodników. Jest to niczym nie podparta dyskryminacja. W ramach równouprawnienia, każda drużyna od dziś będzie musiała mieć co najmniej dwóch mikrusów na parkiecie. Dzięki temu ligi europejskie będą atrakcyjniejsze nawet od NBA!

  Odpowiedz
 • Józek Arbuzek(2018-10-27 11:49) Zgłoś naruszenie 20

  Ależ smędzenie konia... ile można. Jeżeli pracują za darmo to niech nie pracują i nie marudzą, że pracują za darmo... ale, ale.. zaraz.. marudzą przecież nie te co pracują tylko ich samozwańczy „reprezentanci” dowolnej płci. I po co utrzymujemy takich darmozjadów?

  Odpowiedz
 • Piko(2018-10-26 15:18) Zgłoś naruszenie 11

  Ta ropa też po 100$ lada chwila

  Odpowiedz
 • ciminga giaongengwa(2018-10-26 16:15) Zgłoś naruszenie 11

  bwanga kumba bengu bionhu cumang bulmang trympi kurbudnu

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze