Sześć wykresów wyjaśniających skomplikowane powiązania handlowe USA z Koreą Południową

autor tekstu:TL  Źródło:Bloomberg
13 listopada 2017 godz: 06:35

W trakcie swojej podróży po Azji Donald Trump odwiedził niedawno Koreę Południową, z którą kontakty handlowe są niekorzystne dla Stanów Zjednoczonych. Za złe wyniki w wymianie handlowej prezydent USA obwinia umowę o wolnym handlu, powszechnie znaną jako Korus. Pod groźbami wycofania się USA z porozumienia, Koreańczycy zgodzili się renegocjować pakt, jednak nie ustalono ram czasowych ani konkretnych celów rozmów. Zobacz wykresy które pokazują, co tak bardzo zdenerwowało Donalda Trumpa.

1/6
1. W okresie obowiązywania umowy Korus amerykański deficyt handlowy znacznie się zwiększył
Odkąd pakt Korus zaczął działać, amerykański deficyt handlowy z Koreą Południową zwiększył się ponad trzykrotnie. W tym samym czasie poziom eksportu USA na półwysep koreański prawie się nie zmienił. Obrońcy umowy Korus twierdzą, że stagnacja importu z USA odzwierciedla czynniki niezwiązane z umową o wolnym handlu, takie jak spadek popytu Korei Południowej na globalny import. Jednak takie tłumaczenia nie przekonują Białego Domu.
statystyki

Komentarze (2)

  • cały ten blichtr(2017-11-21 18:56) Zgłoś naruszenie 10

    Wykres wyjaśnia wszystko! Trzeba zaogniać sytuację z Koreą Północną ,chociazby po to aby Jankesi mieli zbyt na nowe arsenały obronne dla Korei Poludniowej (w końcu dobry sojusznik to z kasą do wydania).

    Odpowiedz
  • Heh(2017-11-14 06:38) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję USA zatrzymywać handel całkowicie co dwa lata z krajem z którym mają największy deficyt handlowy, a jeżeli nadal będzie deficyt największy do innych krajów to nie wznawiać handlu. Chiny miałyby problem aby nie być ciągle na końcu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze