Trump odwołał Tillersona. Nowym sekretarzem stanu szef CIA

autor tekstu:Źródło:PAP
13 marca 2018 godz: 14:07 | Aktualizacja: 2018-03-19 11:26:53.889676+01Powrót do artykułu »

Prezydent USA Donald Trump poinformował we wtorek na Twitterze o odwołaniu Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu i powołaniu na tę funkcję dotychczasowego szefa Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Mike'a Pompeo.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Rex Tillerson i Mike Pompeo
statystyki

Komentarze (18)

 • Newsroom(2018-03-13 14:54) Zgłoś naruszenie 2916

  To zadna sensacja. Od miesiaca mówiło się ze Tillerson zostanie zwolniony.Tilllerson zbyt miękko podchodził do bandyckich działań Rosji. Ambasador USA, Poul Jones który administruje w Polsce, też jest na wylocie, bo nie zna historii Polski i wielu niuansów z nami związanymi - zastąpi go niedługo, pani Mosbacher !

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • jjj(2018-03-13 14:35) Zgłoś naruszenie 2833

  Dobrze że PAD nie odbierał od niego telefonu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mano(2018-03-13 14:39) Zgłoś naruszenie 276

  Trump właśnie powiedział, że Tillerson nie zgadzał się na zerwanie umowy z Iranem i dlatego poleciał.. Pompeo jest wielkim zwolennikiem zerwania tej umowy z Iranem i wsparcia Izraela. A wszystko to kilka dni po wizycie Netaniahu.

  Odpowiedz
 • Newsroom(2018-03-13 15:06) Zgłoś naruszenie 256

  Tillersona odwołano, bo był rozdzwięk strategiczny z Donaldem Trumpem, jesli chodzi o Koręę Płn. i Rosję ! Generałowie też naciskali na prezydenta Trumpa, by go zdymisjonował.

  Odpowiedz
 • Georealista(2018-03-13 20:10) Zgłoś naruszenie 163

  No i Rex się doczekał...Swoja drogą Pan Tillerson chciał rozmawiać z Dudą - ale Duda nie chciał. Widocznie Duda ważniejszy, a na pewno potrzebniejszy od Pana Tillersona. Trzeba było poświęcić przy pierwszej okazji Pana Tillersona dla zachowania twarzy...i utrzymania dobrych relacji z rdzeniem NATO na Wschodniej Flance. Bo po wolcie Turcji i po Brexicie to akcje USA i w NATO i w UE - stoją cieniutko bez Polski. A dokładnie - Polska ważniejsza od wiadomej nacji, i już jako PARTNER [bo w swoim regionie jesteśmy już wystarczająco silni na stosunki partnerskie z USA], partner, którego po Brexicie USA nie mogą stracić. Bo inaczej UE i Europa im generalnie zacznie się wymykać z rąk. Ambasador Paul Jones zrobił dobrze wiadomej nacji z kuriozalnym apelem na youtube - i szybciutko i bez rozgłosu został wymieniony na nowa Panią Ambasador, która sponsorowała Trumpa. Plus dochodzą dwa oficjalne dementi Departamentu Stanu w sprawie zamrożenia kontaktów z Polską na najwyższym szczeblu - po hucpie onetu, w której inspiracją też była najpewniej wiadoma nacja. Widać wiadoma nacja ma jeszcze wystarczające "chody" by takie zamrożenie wyegzekwować, ale tylko nieoficjalnie i siłą rzeczy i siłą politycznego interesu - nie na długo. Jakby to powiedzieć - wycena Polski zbytnio wzrosła, by stać Waszyngton na pogrywanie sobie z nami w kulki - za wiele by ryzykowali, bo Polska ma alternatywę w postaci skorych Chin, które na Bałtyku w 2017 w grzeczny sposób, zawoalowany ale jasny, proponowały bezpośrednie współdziałanie wojskowe z Polską i załatwienie problemu z Rosją. Bo sojusz wojskowy o strategicznej współpracy mamy z Chinami od 2012 - sami zresztą przylecieli do Warszawy, w czasach, jak Obama nas zdradził Rosji za oczekiwany sojusz z Rosją przeciw Chinom, co nie wypaliło. ... Wystarczy biznesowo przetrzymać USA negocjacyjnie tak z 3 kwartały i porządek dziobania będzie ustawiony na nowo - bez wielkich famfar Polska awansuje siłą swojej pozycji geostrategicznej. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Ale to tylko moje przewidywanie, pierwszym testem będzie podpisanie umowy na Patriot z IBCS. Nawet z opóźnieniem ze względu na negocjacyjne przeciąganie liny warunków transferu technologii i ceny, ale byle do końca roku, by zaklepać transze produkcyjne jeszcze w 2018. Bo niepodpisanie do końca roku - o, to byłby zły sygnał. No chyba, że efektem tej przepychanki z wiadomą nacją w rękawiczkach Waszyngtonu, będzie nowa, lepsza oferta tarczy dla Polski ze strony USA, co też niewykluczone - wtedy opóźnienie kontraktu nawet na 2019 jest tego warte. Zobaczymy - fakty same pokażą, jaka jest ścieżka rozgrywki.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • niestety będzie wojna (2018-03-13 17:21) Zgłoś naruszenie 68

  Wygrała opcja pro Izrael Kushnra zielone światło na wojnę z Iranem.Wkrótce ruszy wielka fala uchodźców w kierunku Europy.Iran 100 milionów uchodźców to wywróci Europę do góry nogami

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Triceratops Rex(2018-03-13 14:38) Zgłoś naruszenie 524

  Rex zostal odeslany do budy za wyglup z wypowiedzia w sprawie Skripala.

  Odpowiedz
 • ert@ert-blog.pl(2018-03-13 16:19) Zgłoś naruszenie 46

  Źle to wróży...przypomina mi się, jak to któryś /chyba Michael// Corleone dymisjonował rodzinnego "consiliore"...

  Odpowiedz
 • S.O.(2018-03-14 11:30) Zgłoś naruszenie 21

  Wybitny i silny Prezydent obsadza najważniejsze stanowiska sinymi i wybitnymi osobistościami. Cóż w tym dziwnego?!

  Odpowiedz
 • GDP(2018-03-14 14:45) Zgłoś naruszenie 00

  Żeby móc rozgrywać Iran najpierw trzeba sfinalizować umowę z Północną Koreą . Oczywiście ,że można symultanicznie pod warunkiem ,że nie będzie popełniać błędów . Teraz do rozgrywki doszła Rosja dorzucając swoje ohydne przesłanie i sprawa się lekko komplikuje.Miał rację pewien polski dziennikarz szukający szans w sporze Polski z Izraelem ponieważ faktycznie rośniemy do rangi strategicznego partnera USA w Europie .Nie wszyscy chcą to zauważyć

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze