USA ogłoszą nowe inicjatywy podczas wizyty Pompeo w Polsce. Jest komunikat Departamentu Stanu

autor tekstu:Źródło:PAP
12 lutego 2019 godz: 16:52 | Aktualizacja: 2019-02-12 16:54:54.825285+01Powrót do artykułu »

Podczas wizyty w Polsce sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo ogłosimy nowe inicjatywy, które wzmocnią zaangażowanie USA w rejonie Europy Środkowej - zapowiedział we wtorkowym komunikacie amerykański Departament Stanu.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Kapitol USA
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Kapitol USA
statystyki

Komentarze (2)

 • Amator(2019-02-13 09:57) Zgłoś naruszenie 20

  Wątek współpracy ekonomicznej najciekawszy i najbardziej enigmatyczny niestety (oczywiście nie mówię o dostawach LNG tylko o prawdziwej wymianie dwustronnej). No sorry ale jeśli Amerykanie chcą zrobić Niemcom kęsim, to my jako główny podwykonawca w systemie poddostaw Niemieckich dostaniemy rykoszetem, chyba że dostaniem koncesje gospodarcze od USA. Skoro jestesmy dla nich tacy ważni. Tylko że naszym "negocjatorom" na myśl że czegoś można naprawdę zażądac od Amerykanów, robią się oczy jak 5 złotych a potem dostaja bezdechu z wrażenia - jak to? możemy postawić swoje warunki? Amerykanom? Prowadzić własną politykę? O Matko i co teraz będzie, pewnie się na nas obrażą? Nie obrażą się, nie obrażą i to nie dlatego, że jestesmy tacy mocni gospodarczi czy militarnie (bo przecież nie jesteśmy) tylko dlatego że mamy takie położenie jakie mamy. Fajnie że mamy tu obecność wojskową USA ale taką obecność zwija się w miesiąc, kiedy trzeba. A interesów, inwestycji i powiązań gospodarczych już się tak szybko nie da.

  Odpowiedz
 • Terminator(2019-02-13 16:47) Zgłoś naruszenie 00

  Niech USA wybuduje wielkie zbiorniki na gaz i ropę w Polsce oraz zbuduje kilka EJ!!! Wtedy będziemy tylko od nich kupować gaz, ropę i energię!!! To bardzo dobry biznes!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze