PKP Cargo ma list intencyjny ws. majątku potrzebnego do produkcji wagonówWarszawa, 16.09.2019 (ISBnews) - PKP Cargo podpisało z Forespo Poland list intencyjny, którego przedmiotem jest wyrażenie zainteresowania spółek transakcją obejmującą wydzierżawienie oraz zbycie przez Forespo na rzecz PKP Cargo (lub podmiotu wskazanego przez PKP Cargo) nieruchomości, maszyn i innych przedmiotów będących własnością Forespo, w tym części składników majątku przejętych od Fabryki Wagonów Gniewczyna, podało PKP Cargo.

"PKP Cargo jest zainteresowane transakcją w celu wyremontowania części budynków dawnej Fabryki Wagonów Gniewczyna i rozpoczęcia na ww. terenie produkcji wagonów we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. i Wagonami Świdnica sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z listem intencyjnym, do dnia 15 listopada 2019 r. PKP Cargo została przyznana wyłączność na prowadzenie z Forespo negocjacji w przedmiocie transakcji, podano także.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2018 r. miało 5 183 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)