Jak podaje portal, Dariusz Lasocki, radny Pragi-Południe z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, uzyskał odpowiedź na pytanie dotyczące budowy III linii metra od Zarządu Transportu Miejskiego, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i Metra Warszawskiego Sp. z o.o. "Jak informuje ta ostatnia instytucja, na lata 2018-2045 nie są przewidziane wydatki na realizację odcinka III linii w kierunku na Gocław" - czytamy na portalu.

Na stronie zamieszczono odpowiedzi w tej sprawie od Zarządu Transportu Miejskiego oraz Urzędu Miasta.

"W bieżącej Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta stołecznego Warszawy nie przewidziano jeszcze środków finansowych na realizację III linii metra" - czytamy w odpowiedzi dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

"W Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy na lata 2018-2045, a w szczególności w limitach wydatków majątkowych na planowane i realizowane przedsięwzięcia wieloletnie m.st. Warszawy w latach 2018-2045, zarezerwowane są obecnie środki na dokończenie budowy II linii metra wraz z realizacją stacji techniczno-postojowej Mory" - czytamy w odpowiedzi dyrektora Biura Mobilności i Transportu Urzędu Miasta. Jak zaznaczono, "środki na realizację III linii metra zostaną zarezerwowane w budżecie m.st. Warszawy w oparciu o możliwości finansowe Miasta oraz szanse na pozyskanie środków zewnętrznych z funduszy UE w perspektywie finansowej 2021-2027".

Reklama

>>> Polecamy: Autosan nie złożył oferty w przetargu dla wojska. "Termin realizacji przetargu był zbyt krótki"